П’ять класичних ароматів поза часом

16:12, 29 Лютого, 2024
РЕКЛАМА

Класичні парфумерні композиції, подібно до вишуканих творів мистецтва, не втрачають своєї актуальності з плином часу. Вони зачаровують людей сотні років, і це не перебільшення.

Ось, до прикладу, Chanel №5 — аромат, який ніколи не виходить з моди. 

Один з найвідоміших та найуспішніших парфумів в історії, Chanel №5 вважається еталоном жіночності та елегантності вже більше століття. Його носили такі ікони стилю, як Мерлін Монро, Грейс Келлі та Одрі Хепберн. Chanel №5 і сьогодні лишається одним з найпопулярніших.

Квітково-альдегідний аромат був створений у 1921 році парфумером Ернестом Бо (Ernest Beaux) на замовлення Габріель Шанель (Gabrielle Bonheur Chanel, відома як Coco). Замість традиційних квіткових композицій Шанель хотіла «аромат, який пахне жіночністю». До речі, про жіночні аромати. Ось вам ідеальна площадка, на якій можна відшукати їх на власний смак та ціну: https://eva.ua/217-324/parfjumerija-zhenskaja/. І повернімося до Шанель.

OZplhX4dGZMbF302zbKqALAyotrjgEPwpdA7g27H4ytfLpK8Uw5ohHxOmrAme7WZ-BMIR3Q7g8Z76He5_9gCPUpmmb_RQYev_NO1q8xwiBECYzCI19aViLUsJwHT_TxgE-mNQ8A_m3yeVFboblzzhUM

Chanel №5 став революцією у світі парфумерії. Це був один з перших ароматів, де використовувалися синтетичні альдегіди — хімічні сполуки, що мають запах, схожий на запах цитрусових. Ернест Бо використав в Chanel №5 кілька синтетичних альдегідів, зокрема, C10 (деканаль). Свіжі цитрусові альдегідні ноти роблять аромат легким, як вітерець, а їх металевий відтінок досі вважається елегантним і витонченим. Окрім того, альдегіди надають композиції стійкість.

Зараз Chanel № 5 існує у п’ятнадцяти варіаціях, не рахуючи вінтажні. Піраміда композиції класичних парфумів Chanel №5 починається з яскравих альдегідних та цитрусових нот бергамоту й лимона, свіжих квіткових — солодкуватої олії неролі і терпкого іланг-ілангу, які плавно переходять до елегантного букета жасмину, троянди та конвалії. Ноти серця — троянда, ірис, жасмин, корінь ірису і конвалія; тож серце звучить квітково і трошки землисто. Шлейф аромату теплий і вповиваючий, з нотами ванілі, сандалу та мускусу; у шлейфі чутно дубовий мох, пачулі й ветівер і — головна нота, яка відрізняє вінтаж від сучасних парфумів — цівету. 

Цікаві факти

 • Мерлін Монро на питання, що вона одягає на ніч, відповідала: “Лише кілька крапель Chanel №5”.
 • Вважається, що дизайн флакону Chanel №5 був надихнутий архітектурою Вандомської площі в Парижі.

Або, скажімо, 

L’Heure Bleue Guerlain (1912)

Створений Жаком Герленом (Jacques Guerlain) 1912 року, L’Heure Bleue інспірований містичною атмосферою сутінків. Це парфум з нічних квітів, пудри та ванілі. Парфумер присвятив цей аромат своїй дружині Лідії. Назва парфумів походить від французького вислову “l’heure bleue”; так називають чарівний момент сутінків, коли колір неба глибшає і переходить від блакитного до синього. Цей медитативний час асоціюється з мрійливістю та спокоєм.

L’Heure Bleue вважається одним з найвидатніших творінь Жака Герлена. Цей аромат надихнув безліч інших парфумерів та залишається одним з найулюбленіших ароматів серед цінителів парфумерії.

L’Heure Bleue — східно-квітковий аромат з багатими та вишуканими нотами. Його описують як пудровий, елегантний, затишний, меланхолійний та загадковий. П’янкі верхні ноти наповнені сміливістю анісу та свіжістю бергамоту. У серці цього аромату лунають ніжна та чуттєва олія неролі та акорд гвоздики. Його амброва, пудрова база стає ще більш спокусливою завдяки пудровим нотам ірису, вишуканої ванілі, бензоїну та бобів тонка. 

AeiGDr_VZisb2uHdh2yC1BPO8aFG1ByxJ-sxHOCrxqujZLHZ7iXPiLUh4XCcyMBFzMjnFIQsn4om2yw9UsCOkl09vm-EAoK7in_t_K80XHlURN5APJh6c5huq79e1NrCrHebM02yfPtMSzw87XeprjU

Піраміда композиції L’Heure Bleue Guerlain

 • Верхні ноти: аніс, неролі, коріандр, бергамот та лимон. 
 • Ноти серця: геліотроп, гвоздика (спеція і квітка), фіалка, неролі, іланг-іланг, болгарська троянда, жасмин, орхідея та тубероза. 
 • Базові ноти: ірис, ваніль, бензоїн, сандал, боби тонка, мускус та ветівер.

Цікаві факти

 • Флакон L’Heure Bleue був розроблений Рене Лаліком та є справжнім витвором мистецтва. 
 • Аромат L’Heure Bleue носить героїня роману “У пошуках втраченого часу” Марселя Пруста. 
 • До столітнього ювілею L’Heure Bleue 2012 року парфумерний дім Guerlain випустив квітковий деревний мускусний L’Heure Bleue 100 Anniversaire у флаконі глибокого синього кольору з золотою прикрасою, а на 110 річницю — пудрово-ірисово-фіалково-земляний L’Heure Bleue Yves Klein Edition.

Chypre Coty (1917)

Chypre, знаменитий, безсмертний Шипр, що дав ім’я цілій групі ароматів!.. Створений Франсуа Коті (Francois Coty) у 1917 році, він став першим ароматом шипрового сімейства. Chypre — французька назва острову Кіпр, бергамотові гаї якого були широко відомі на початку ХХ століття. Перший Шипр був жіночим парфумом. Для кращого розуміння цього аромату радимо познайомитися з відгуками про родоначальний аромат шипрів на українській Фрагрантиці. 

Піраміда композиції Chypre

 • Верхні ноти: бергамот, квітка африканського апельсина, амальфійський лимон, апельсин. 
 • Ноти серця: жасмин, ірис, троянда, гвоздика, іланг-іланг і бузок.
 • Ноти бази: дубовий мох, пачулі, ладан, цівета, мускус і стіракс.

Цікаві факти:

 • Chypre Coty був улюбленим ароматом Грети Гарбо та Марлен Дітріх.
 • Chypre Coty здобув Гран-прі на Міжнародній виставці сучасного декоративного мистецтва в Парижі у 1925 році.

Надзвичайна популярність Шипру викликала появу величезної кількості шипрових ароматів. Найбільш відомий з них — Mitsouko Guerlain (1919).

Mitsouko Guerlain (1919)

Цей парфум залишається одним з найпопулярніших ароматів Guerlain вже більше сотні років. Безсмертна краса та емоційна глибина роблять його улюбленим ароматом жінок усіх поколінь.

K06viqymo0czSgDmg8P4MxAwihyAXFKMnvynqXP0wbjmUEdn2rJZstXgp6CCL9mAe0Dl44GQGnfH60xMoHarw0N4ywnYfMIhbYA2RXU376aPI1i3VINU_5gbonuSP7s8IZQYv5xyzD1nAxt57zmb35A

Створений Жаком Герленом (Jacques Guerlain) аромат Mitsouko інспірований історією кохання японської куртизанки. (Хоча ми вже знаємо, що насправді — модою на шипрові парфуми). Жак Герлен, творчий директор Guerlain того часу, був глибоко зворушений оперою «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні. Трагічна історія гейші Чіо-Чіо-сан надихнула його на створення аромату, що втілює подібну ж емоційну глибину. 

Жак Герлен захоплювався японською культурою. Його дядько, Арман Герлен, мав з Японією тісні зв’язки, та й загалом в Європі тоді була мода на Японію. Назва парфумів Mitsouko походить від японського слова «міцуко» — «таємнича».

Mitsouko класифікується як шипровий фруктовий аромат. Його композиція поєднує в собі свіжі цитрусові та квіткові ноти з більш теплими та землистими базовими нотами. Новаторське поєднання фруктових та землистих нот справило революцію в парфумерній індустрії та надихнуло появу безлічі інших парфумів. 

Піраміда композиції Mitsouko Guerlain

 • Верхні ноти: бергамот, цитруси, жасмин і троянда.
 • Ноти серця: персик, іланг-іланг, жасмин, троянда і бузок.
 • Ноти бази: дубовий мох, спеції, кориця, ветивер і амбра.

Цікаві факти

 • Mitsouko вважається ароматом, який міниться залежно від типу шкіри та індивідуальних хімічних особливостей. На різних людях парфум може лунати відтінками фруктів, спецій або деревини.
 • В різні часи аромат Mitsouko був представлений в форматі туалетної води, одеколону, парфумованої води, екстракту, абсолю. 

Якщо у вас чомусь склалося враження, що межа суспільної пам’яті про аромати — початок ХХ століття, то це не зовсім так. Ця межа швидше наслідок нашого історичного досвіду. Європа, що не мала подібних потрясінь і культурних втрат, береже пам’ять про парфумерні композиції набагато довше. Познайомтеся для прикладу з освіжним ароматом парфумерного дому Floris; це знайомство знагодиться у літню спеку. 

Floris Limes (1900)

Класичний «антиспековий» аромат Floris Limes, натхненний свіжістю та чистотою цитрусових, був створений у першій половині ХІХ століття. Так-так, дев’ятнадцятого: Limes від Floris побачив світ 1832 року. Автор композиції — Джеймс Флорі (James Floris).

Limes від Floris — свіжий цитрусовий квітковий аромат для жінок і чоловіків. Яскрава нота лимона оточена петітгрейном і переходить у свіже квіткове серце з липового цвіту, неролі та конвалії на мускусній основі. 

Піраміда композиції Floris Limes

 • Верхні ноти: лимон амальфі і петітгрейн.
 • Ноти серця: липовий цвіт, неролі і конвалія.
 • Базова нота: мускус.

Флакон Floris Limes з прозорого зеленкуватого скла зберігає класичний дизайн. Аромат також доступний у форматі туалетного лосьйону, гелю для душу та бальзаму після гоління.

Цікаві факти

 • Заснований 1730 року, парфумерний дім Floris нині є найстарішим британським постачальником парфумів і туалетно-косметичних засобів. Бізнес і досі належить родині та керується 8-м і 9-м поколіннями сім’ї. Засновник дому — Juan Famenias Floris.
 • Хуан Фаменіас Флоріс прибув до Великої Британії з Балеарських островів, з Менорки. Він починав бізнес як перукар та виробник гребінців; однак, ностальгуючи за ароматами та емоціями своєї середземноморської молодості, разом з дружиною Елізабет взявся виготовляти та продавати парфуми. 
Останні новини по темі
Спадщина: що змінилось у процедурі під час війни
нотаріус
Динаміка та продуктивність: Огляд характеристик Range Rover Sport
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:31, 28 Травня, 2024

Селище Нове, що у Кропивницькій громаді, приєднують до міста Кропивницького.

16:37, 28 Травня, 2024

На Кіровоградщині державній реєстраторці оголосили про підозру за фактом зловживання повноваженнями....

15:52, 28 Травня, 2024