Рухатись вперед і змінювати стратегії: як ІТ—компанія Solar Digital розвивається попри війну 

16:44, 07 Травня, 2024
ПАРТНЕРСЬКА ПУБЛІКАЦІЯ

Попри складнощі і виклики повномасштабної війни одеська ІТ—компанія Solar Digital, яка майже 8 років на ринку веб-дизайну та продакшену, пропонує послуги брендингу, веб дизайну та розробки, розвивається сама і допомагає розвивати українські стартапи, створюючи ефективні діджитал-рішення для розвитку бізнесу. 

У портфоліо агенції, брендинг, промо-сайти, що виграють міжнародні нагороди, складні кастомні веб і мобайл застосунки для великого бізнесу, стартапи. Розказуємо про те, які виклики з’явились у компанії під час війни і що допомагає їх долати.

Виклики і труднощі під час війни 

Наразі в ІТ—компанії серед головних і важливих викликів є міжнародна криза. На переконання Кирила Соляра, засновника Solar Digital, клієнти не хочуть працювати з українцями через воєнні ризики, через що зростають витрати на маркетинг. При цьому кількість ІТ—компаній, які хочуть робити проєкти, залишилась та сама, а клієнтів стало значно менше.

За останні роки конкуренція серед компаній значно зросла, так само як і  видатки на пошук та залучення клієнтів. Ця загальна проблема призводить до того, що багато компаній зіштовхуються зі скороченням, а то й банкрутством. 

Також серед проблем, з якими довелось зіштовхнутись в ІТ—компанії, відсутність ресурсу та вигорання людей. 

Власник компанії зауважує, що за два роки повномасштабної війни деякі працівники стали психологічно вразливими, втрачають робочу продуктивність та ефективність, оскільки напружені через війну в країні. Через це виникає проблема підтримки таких людей або їхня тимчасова заміна. 

“Насправді важко утримувати вмотивованість фахівців. До прикладу, нещодавно зробили загальне тестування нашої команди, яке показало високий рівень стресу. Ми передивились внутрішню політику компанії, впроваджуємо на практиці неформальні офлайн зустрічі в одеському офісі та онлайн для спілкування”, — говорить Кирило Солар.

Для вмотивованості та дружньої атмосфери для працівників компанія виготовляє сувенірну продукцію. Також кожного працівника вітають з Днем народження та з річницею роботи в компанії. 

“На 7 річницю роботи нашого програміста команда вирішила покреативити і зробити квест на 7 кроків: промосайт, на якому ми всі його вітаємо”, — додає засновник компанії. 

З початку повномасштабної війни всі працівники остаточно перейшли на віддалений режим роботи. Фахівці працюють з різних міст, а також країн, оскільки деякі виїхали і працюють з-за кордону.  

“Ми з офісної компанії перетворились на розгалужену мережу, коли є можливість задля безпеки працювати з дому”, — каже Кирило Солар. 

Наразі в компанії вибудувана стратегія розвитку на 3 роки вперед і вона напряму залежить від розширення команди і наявності фахових працівників. 

Для збереження конкурентоспроможності компанії, попри війну, інвестують у найм нових працівників. Також перетрансформовуються і створюються відділи продажів, маркетингу і лідогенерації.

“Це важливий фокус, як своєрідний гормон росту компанії. Ми інвестуємо у нові канали залучення клієнтів. Нашою конкурентною перевагою є нішування на конкретній галузі: морська логістика, рітейл, тревел, ріал істейт, онлайн медіа“, — уточнює Кирило Солар. 

Для того, щоб забезпечити кібербезпеку в умовах конфлікту, працівники використовують закордонні хмарні сервіси, яким не загрожує жодна ракета. 

Що пропонують клієнтам

За майже 8 років від моменту створення компанії команді вдалося розробити понад 300 проєктів, співпрацюючи з клієнтами із 27 країн. Компанія спеціалізується на брендингу, промо-сайтах, складних кастомних веб та мобайл застосунках для бізнесу.

Наразі для українського бізнесу компанія залишила старі рейти. 

“Для міжнародних клієнтів ми підняли рейти, а для українського бізнесу, щоб було трохи легше під час війни, ми залишили ті рейти, якими вони були раніше”, — підкреслює очільник компанії. 

Крім того, айтівці консультують український бізнес. Своїм досвідом, напрацюваннями та робочими моментами вони діляться під час профільних  конференцій, так і під час індивідуальних консультацій. Також Кирило на своїй Instagram-сторінці ділиться цікавими інсайтами, контентом та напрацюваннями для розширення можливостей для бізнесу. 

Важливим аспектом в роботі компанії є дуальність, оскільки компанія працює як креативна дизайн—агенція та як компанія з розробки окремих веб і мобайл рішень. Ця дуальність дає клієнту можливість в одному місці замовити творчу і креативну роботу та водночас системну комплексну технічну допомогу.

“Це надає клієнтам перевагу, і таку зручність вони цінують“, —  говорить керівник компанії. 

Серед проєктів або стартапів, які можна автоматизувати та розвивати за допомогою ІТ, можуть бути служби доставки, різні інтернет, тревел, готельні проєкти.

“Ми реалізуємо складні і нестандартні рішення для різних компаній, які дозволяють їм автоматизувати процеси і виділятись на ринку”, — каже керівник.

Наприклад, вже під час повномасштабної війни створили з нуля прайс-агрегатор Boatscribe. Цей сервіс  пропонує вибрати яхту, забронювати та орендувати її за найвигіднішою ціною.

“До прикладу, іншому клієнту із морської галузі ми зробили два проєкти, один із яких аналітика усіх морських рейсів, чого немає у конкурентів і що дає їм можливість позитивно виділятись. І другий проєкт — це ERP сервіс по обробці послуг, а саме агентування морських перевезень. За допомогою платформи можна менеджити судозаходи, що мінімізує фактор помилки та економить час команди. Такого продукту немає у конкурентів, і це дозволяє позитивно позиціонувати компанію на ринку”, — наголошує Кирило Солар. 

Як долучитись до компанії 

Оскільки Solar Digital має на меті розширюватись, компанія готова залучати до роботи українських фахівців ІТ-індустрії. 

Претенденти на роботу можуть долучитись через невеликі тестові завдання на чек професійних навичок, а також психологічний тест на оцінювання поточного емоційного стану людини і виявлення її сильних сторін.

“Ми працюємо над рекрутингом команди, маємо плани масштабуватись, залучаючи нових спеціалістів. Бо в цілому одна з головних проблем і блокерів професійного зростання це брак досвідчених фахівців. Є виклик в тому, щоб знайти тих талантів і “зірочок”, завдяки яким компанія зможе успішно і якісно розвиватись”, — каже Кирило Солар.

У компанії часто з’являються нові вакансії, подивитися їх можна на сайті компанії або в соціальній мережі для пошуку і встановлення ділових контактів Лінкедін

Останні новини по темі
Читайте також

Сьогодні, 23 січня, Кропивницька громада повідомила про загибель земляка-захисника Владислава Граньонкина....

16:52, 23 Січня, 2025

Кропивницький та ще 11 міст увійшли в державний проєкт створення безбар’єрних маршрутів «Рух без барʼєрів». «Гречка» дізналася, хто у Кропивницькому розроблятиме проєкт....

16:11, 23 Січня, 2025

Школа програмування «Ш++» у Кропивницькому оголосила набір на безоплатні курси робототехніки та 3D-моделювання для підлітків віком від 12 до 16 років....

15:38, 23 Січня, 2025