Селен: надійна підтримка здоров’я та добробуту в різному віці

Селен — це мінерал, який міститься в ґрунті, воді та деяких харчових продуктах. Хоча людям потрібна невелика кількість такої речовини, вона все ж дуже важлива для здоров’я та добробуту. Вчені прийшли до висновку, що селен відіграє ключову роль в метаболізмі.
Також селен привертає увагу своїми потужними антиоксидантними властивостями. Він забезпечує надійний захист клітин від пошкоджень, спричинених старінням, неправильним способом життя, поганою екологією тощо.
А такі пошкодження клітин, як відомо, можуть з часом збільшувати ризик онкологічних захворювань, серцево-судинних проблем та когнітивних порушень.
Селен може бути дуже корисним для:
- Профілактики раку. Проведені дослідження підтверджують, що такий мінерал значно знижує загальну смертність від онкології, зокрема від злоякісних пухлин у грудях, легенях, кишківнику та простаті. Якщо ж рак вже розвився, то прийом добавок з ним сприяє придушенню побічних ефектів від лікування. Це дозволяє значно покращити якість життя хворих.
- Захисту від серцево-судинних хвороб. В результаті декількох експериментів з’ясувалося, що вживання селену сприяє зниженню ризику хвороб серця та профілактиці атеросклерозу. Як відомо, атеросклероз може призводити до серцевого нападу, інсульту, інфаркту та інших хвороб.
- Підтримки ментального та когнітивного здоров’я. Вчені виявили, що пацієнти з хворобою Альцгеймера мають знижений рівень селену в крові. Також з’ясувалося, що додаткове вживання такої добавки може сприяти покращенню пам’яті за такого діагнозу. Тому адекватне споживання селену може відіграти важливу роль у профілактиці нейродегенеративних хвороб та збереженні гарної пам’яті й когнітивних здібностей в похилому віці.
- Покращення функцій щитоподібної залози. Селен вкрай важливий для здоров’я ендокринної системи. Зокрема, в щитоподібній залозі міститься значна кількість такої речовини, і її достатнє споживання вкрай важливе для нормальної роботи такого органа. Дефіцит селену корелюється з високим ризиком тиреоїдиту Хашимото (аутоімунного тиреоїдиту) та гіпотиреозу.
- Покращення імунітету. Багато досліджень демонструють, що низькі рівні селену в крові погіршують імунну відповідь організму. У пацієнтів з ВІЧ така нестача збільшує ризик смерті та хвороб. Тому всім без виключення потрібно отримувати цей корисний мінерал у достатній кількості.

А дізнатися більше про те, як впливає селен на організм людини, в яких продуктах він міститься та як його приймати, можна в цій розширенній статті: Селен – речовина, яка відкриває нові можливості у лікуванні багатьох хвороб.
Варто зазначити, що хронічно високе вживання такого мінералу може бути небезпечним для здоров’я та спричинити випадання волосся, розлад шлунку та запаморочення. У разі споживання добавок селену — дотримуйтесь рекомендацій виробника.