Що треба знати при виборі барвника для крашанок

10:16, 30 Квітня, 2024

Одним із головних атрибутів Великодня є крашанки. Фахівці управління Держпродспоживслужби Кіровоградської області роз’яснили, що треба знати, аби обрати безпечний барвник для крашанок.

В Україні у 2024 році за православним церковним календарем Великдень припадає на 5 травня.

«Фарбовані яйця у яскраві відтінки синього, червоного, зеленого, жовтого чи фіолетового кольорів прикрашають великодні кошики та святкові столи. Але за їхньою барвистою привабливістю не забуваймо про безпечність  фарб», – зазначили фахівці управління Держпродспоживслужби Кіровоградської області.

Деколи барвники провокують розвиток алергії, які можуть проявлятись проявляютьсь у вигляді висипань на шкірі чи свербіжі, а також шлунково-кишковими розладами, через складу барвника.

Низка речовин, які містяться у фарбах, можуть негативно впливати на здоров’я. Зокрема, тартразин міститься у зеленій фарбі та впливає на активність та фокусування уваги дітей. 

Згідно з інформацією, небезпечними також можуть бути жовтий, червоний та помаранчевий кольори, які містять фарбник Е110, який може викликати онкологію.

Водночас у магазинах можна придбати різноманітні натуральні харчові барвники рослинного походження. Деякі з цих харчових барвників виготовляються з таких інгредієнтів як сік червоної редьки, екстракт спіруліни та екстракт куркуми. 

Так, для природного фарбування можна використовувати: лушпиння цибулі, буряк, червону капусту, шпинат, червоний перець, ромашку, відвар шипшини, зелений чай, каву, ягоди чорниці тощо.

“Тож зовсім не обов’язково на Великдень фарбувати яйця промисловими барвниками, які часто забарвлюють не тільки шкаралупу, а й білок” – пояснюють фахівці.

Останні новини по темі
В яких храмах проводитимуть богослужіння українською
osva4enja koschuka zerkva
Дні жалоби: у трьох громадах Кіровоградщини прощатимуться із загиблими захисниками
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024