ТОП-7 новинок сучасної української прози
Українська література продовжує розвиватися. Нові книги прордовжують зʼявлятися та відкривати читачами нові грані сучасного письменництва. Сьогодні пропонуємо ознайомитися із добіркою ТОП-7 українських книг-новинок від видавництва “Богдан”.
«Література нагадує дерева: кожен письменник росте й розвивається разом з усією культурою, дарує світові чудові плоди-твори, що надихають багатьох читачів, сповнюючи життям і вірою їхні серця.
Сім книг — сім неповторних плодів української сучасної літератури. Якщо ви обожнюєте читати та ретельно відстежуєте нові видання, вмощуйтеся зручніше та ознайомтеся з книжковими новинками від українських авторів», — зазначає у вступі до добірки піар-менеджерка видавництва «Богдан» Олена Буда.
Символічний роман «Жага свободи» Наталії Мельник
Львів, 1938 рік. Життя вирує, молода амбітна пані докладає зусиль, аби відкрити власне ательє жіночого одягу. Проте незабаром свої корективи в життя вносить війна… Вона торкнеться кожного, перекреслить усі починання й стане для героїні справжнім викликом. Нуся, жінка активна, самовпевнена, повинна зробити вибір, який мають робити українці й сьогодні: врятуватися або боротися.
Щемливі й неймовірно детальні описи роману зачаровують. Ще більше дивує відчуття дежавю: минуло менш як сто років, однак історія боротьби не завершена.
Відверта реалістичність «Анфілади» Олени Демір
Історія однієї родини може охоплювати цілу епоху. Саме це чекає на читачів у романі Олени Демір, в якому змальовано різноманітні події від розпаду Совєтського Союзу. Розповідь іде від першої особи, проте в романі, як зазначено у пролозі, «художні засоби незначні, вигадки мізерні». Разом із героїнею читач мандрує безліччю локацій, дороги назад до яких немає. Й цікаво, що в основі книги закладено досить просту ідею, що, можливо, бентежить і вас: що може принести суспільству так звана «звичайна пересічна людина». Йдеться про важливі соціальні цінності, котрі проходять випробування через гнітючі картини реальності.
Психологічний роман з елементами трилера та побутової драми «Гадюка в полі» Ганни Щавінської
Чудова інтелектуальна література. Шановному читачу, котрий любить шукати сенси й продиратися крізь таємниці й каверзи підтекстів, сподобається дивовижна й емоційно складна історія про зникнення дівчини, що об’єднує різних героїв, кожен з яких — наче окремий всесвіт зі своїми стражданнями й сумнівами, страхами й прагненнями. У цій книзі на вас чекає розмаїття відчуттів — від спустошення до переродження, від моральної сліпоти до чуйності. Відточений психологізм роману чіпляє шанувальників складної будови реальності, що утворюється з дрібних помилок і невеличких кроків кожної людини.
Шлях до щастя: психологічний роман «Жовті цеглини» Мири Бо
Чи зустрічали ви янголів? Ні, чесно! Мабуть, бачили хлопця з вишитими позаду на спині байкерської куртки крилами? Герой роману Мири Бо такого янгола зустрів насправді. Й раптом життя, яке нібито втратило будь-який сенс (варто поміркувати, чи справді таке можливо?), починає змінюватися. Що саме стало поштовхом для цього — невже лише одна нетипова ситуація? Та й, погодьтеся, хіба живуть справжнісінькі янголи серед нас! Увесь секрет насправді криється в чудовому взаємозв’язку людей, що прагнуть бути добрими й щасливими. Варто лише відважитись і зробити перший, а відтак — і наступні кроки на цьому шляху.
Зовсім не інфантильні запитання. «Казка про Червоного Змія» Юліани Нестерович
В одному селі, якого не існує, живе хлопчик 12-ти років. Насправді легенда про це село на теренах Тернопільщині знайома авторці з дитинства: ймовірно, саме так називалося поселення її дідуся. Письменниця змальовує майже реальні події, де кожен герой — пересічний мешканець села Підвишенці часів після Другої світової війни. Юний Михась цікавий нетиповими для селян запитаннями: про таке не розмовляють уголос… Ох і важко та небезпечно давати відповіді. Проте родзинка історії — в самій хаті, де мешкають Михась і його мати, молода сільська вчителька. Це дім так званих «ворогів народу». «Казка про Червоного Змія» — зовсім свіжа новинка, варта прочитання.
Дивовижні перипетії та велике кохання. «Таємниця у спадок» Катерини Ліпс
У спадок молодий герой отримає не лише землі, а й дивний занедбаний будинок, у якому, як водиться, мешкають привиди. Проте парубок не з ряду людей, що відмовляють логіці й не можуть опанувати страх. Він починає власне розслідування й згодом потрапляє у шалений вир подій, серед яких — зустріч зі справжнім коханням. Неймовірні пригоди, змови, труднощі й помста підступного ворога — всім цим сповнений цікавий український роман, з яким неможливо занудьгувати.
Події наших днів у романі «Щит із неба» Олеся Максимця
Повномасштабна війна, 2022 рік. Олеся, журналістка з Харкова, тікає з родиною за кордон, де незабаром з’ясовує дещо неймовірне про свої корені. Це історія про об’єднання української сім’ї аж через кілька десятиліть, родини, яка раніше була вимушена покинути свій дім, а сьогодні — знов тікати від ворогів. Можливо, у вас також є подібна історія та власний щит із неба.
Новинки сучасної української літератури сповнені сили й краси слова, любові до рідного краю. Ці різні романи мають спільну рису: вони надихають жити, читати, любити й цінувати кожен день.