Вручатимуть повістки онлайн? Як працюватиме електронний реєстр військовозобов’язаних

11:58, 23 Січня, 2024

В Україні ухвалили закон, який передбачає цифровізацію армії, зокрема і реєстру військовозобов’язаних. При цьому в реєстр матиме доступ до ширшого переліку персональних даних. Пояснюємо, яка саме інформація буде міститись в цифровізованому реєстрі військовозобов’язаних.

 Як повідомляла «Гречка», 16 січня 2024 Верховна Рада ухвалила закон №10062, який передбачає цифровізацію української армії, надання онлайн-послуг військовослужбовцям. Станом на 23 січня закон готується на підпис президентові.

Закон передбачає створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Як зазначає аналітикиня Центру спільних дій Оксана Заболотна, раніше в реєстрі були паспортні дані, контактний номер телефону та місце реєстрації військовозобов’язаної людини. Після ж підписання закону в реєстрі буде також така інформація, як:

  • про право на відстрочку від призову,
  • про проходження військової служби,
  • досвід роботи за спеціальністю та проходження освітніх курсів,
  • володіння іноземними мовами,
  • посвідчення водія,
  • дозвіл на зброю, 
  • закордонний паспорт,
  • наявність статусу ВПО,
  • висновок військово-лікарської експертизи,
  • інформація про участь у бойових діях,
  • наявність статусу ветерана.

Всю додаткову персональну інформацію буде автоматично передана з реєстрів податкової та міграційної служб, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції та інших державних органів. Тобто людині не потрібно буде додатково давати інформацію – вона вже є в державних реєстрах.

Аналітикиня підкреслила, що це полегшить взаємодію громадян з Територіальним центром комплектування. Наприклад, дозволить запобігти помилкам, коли військовим, які у лавах Сил Оборони служать вже не перший місяць, додому приходять повістки тощо.

«У реєстр військовозобовʼязаних зокрема додають посвідчення водія та дані про освіту. Їх зможуть потім врахувати для того, щоб під час військової служби працевлаштувати людину відповідно до її навичок», – пояснила Оксана Заболотна.

Згідно із законом, в Україні створять онлайн-портал послуг з національної безпеки та оборони. Через нього, наприклад, можна буде подати заяву на отримання статусу учасника бойових дій, передбачають на ньому і послуги й для родин військових.

Вручення повісток через онлайн-портал закон не передбачає.

Останні новини по темі
Читайте також

У ніч на 5 грудня ворог атакував Україну двома балістичними ракетами «Іскандер-М» та 44-ма ударними БпЛА типу «Shahed» та безпілотниками інших типів. ППО відпрацювала і на Кіров...

08:58, 5 Грудня, 2024

У четвер, 5 грудня, на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики.

18:59, 4 Грудня, 2024

Марʼянівська та Кропивницька громади повідомили про загибель захисників. 

17:12, 4 Грудня, 2024