Як зменшити шум від генератора: поради Держпродспоживслужби

Через відключення світла український бізнес змушений використовувати генератори. А це і додаткові вихлопи в повітря, і шум.
Значний шум впливає на стан здоров’я. Існують допустимі санітарні норми шуму від генераторів, проте нині, на період воєнного стану, вони не застосовуються щодо звуку генераторів, адже є вимушеною мірою.
Чим шкідливе шумове забруднення?
За даними Держпраці, шум може впливати на ушкодження органів слуху і у вигляді порушень центральної нервової системи.
Зміни слуху наступають при дії шуму більше 80 дБ і відбуваються протягом 3-5 років залежно від фізичного стану працівника.
Під впливом шуму відбуваються зміни у відділах нервової системи, що відповідають за кровообіг, дихання, травлення та інші. Негативний вплив може проявлятись:
- у головних болях,
- безсонні,
- швидкій втомлюваності,
- підвищеному потовиділенні,
- треморі пальців і рук,
- підвищеному роздратуванні,
- порушеннях пам’яті і уваги,
- болях в області серця,
- зменшенні частоти пульсу,
- гіпотонії або гіпертонії.
Як зменшити шум від генератора?
За даними Wordwide powerproducts навіть один маленький генератор маленький генератор може мати вихідну потужність 50 кВт і генерувати стільки шуму, скільки міський рух, або близько 85 децибел.
Деякі генератори мають вбудовану систему контролю шуму. Також можна ставити додаткові глушники, які виконують ту саму функцію що і глушники авто.
У коментарі “Гречці” речниця Держпродспоживслужи у Кіровоградській області Наталія Шевченко розказала способи зменшити рівень шуму від генераторів.
- Встановлювати генератор на відстані не менше шести метрів від житлових будинків.
- Загалом, щоб зменшити вібрацію від генератору, треба його встановити якнайдалі від будівель.
- Встановити генератор на рівну поверхню, стійкий фундамент та підкласти під генератор грубий гумовий килимок.
- Можна використовувати спеціальні амортизатори або ізоляційні матеріали для поглинання вібрацій
- Можна оточити генератор шумозахисними та акустичними екранами, або обладнати генератор спеціальним кожухом з внутрішньою шумоізоляцією, але обов’язково з відведенням вихлопних газів. Це може знизить рівень шуму на 20 децибел.
- Додаткову звукоізоляцію можна створити, обклавши генератор мішками з піском, при цьому відстань від увімкненого генератора до мішків має бути не менше пів метра.
Нагадаємо, однією з причин збільшення кількості пожеж в Україні з початку 2024 року є вимушені відключення світла, які запроваджують унаслідок масових обстілів ворога по енергооб’єктах. “Гречка ” розповідала як уберегти свою домівку від пожеж.