«Зелена карта» для авто: важливість при виїзді за кордон та покроковий процес оформлення

12:31, 03 Червня, 2024
РЕКЛАМА

У зв’язку з війною в багатьох українців виникла потреба перетинати кордон на власному транспортному засобі. Для водіїв зі стажем відомо, що в них обов’язково має бути поліс страхування відповідальності — так звана «Зелена карта», що є аналогом нашої української автоцивілки.

Придбавши автостраховку, що діє за кордоном, автомобіліст може бути спокійним і не хвилюватися щодо наслідків імовірного ДТП. Якщо він стане винуватцем аварії в іншій країні, страхова компанія допоможе вирішити всі фінансові проблеми.

Зелена карта – що це таке та для чого потрібна

«Зелена карта» для автомобіля офіційно підтверджує міжнародний фінансовий захист застрахованого транспортного засобу. Тобто страховка відшкодує матеріальні збитки, що були завдані під час ДТП іншим учасникам дорожнього руху. Також буде додатково виплачена компенсація за шкоду, завдану життю та здоров’ю третіх осіб.

Більшість країн визнає цю систему, і тому під час перевірки на кордоні у вас можуть вимагати пред’явити цей поліс як запоруку наявності страхової відповідальності. До держав, що обов’язково вимагають «Зелену карту» належать, наприклад, Німеччина, Польща, Франція, Іспанія та інші європейські країни. Щоб поспіхом не шукати на кордоні, де можна купити цю страховку за адекватною ціною, краще подбати про неї заздалегідь.

Поліс «Зелена карта» дозволяє водіям спокійно перетинати кордони між державами в Шенгенській зоні. Автомобілісти можуть не перейматися щодо питання оформлення страхування відповідальності водія в кожній країні окремо. Але перед оформленням цієї автостраховки все ж таки варто переконатися, що країна, до якої ви збираєтеся, визнає цю систему страхування.

Термін дії «Зеленої карти» вибирають залежно від тривалості подорожі, або є варіант оформити страховку на рік, якщо за кордон доводиться їздити дуже часто. Мінімальний строк, на який можна придбати цей поліс, становить 15 днів. Головне — слідкувати за закінченням терміну дії та вчасно його продовжувати, інакше прийдеться купувати таку національну страховку в країні перебування, а це буде коштувати набагато дорожче.

Зверніть увагу на таку особливість цього виду страхування: страхові виплати постраждалим унаслідок ДТП виплачуватимуться в розмірі, передбаченому місцевим законодавством. Для кожної держави суми будуть різні. Наприклад, у країнах Західної Європи це може бути фіксована сума (наприклад, до 1 млн євро в Італії чи в Польщі). Є держави, де за полісом «Зелена карта» виплатять стільки, скільки потрібно на лікування. Тобто ліміти відсутні. До таких країн належать Франція, Бельгія, Ірландія та деякі інші.

Чи можна виїхати за кордон без «Зеленої карти»

Така спроба здатна обернутися великими негараздами. По-перше, поліція може виписати великий штраф. Наприклад, у сусідній Польщі його сума складає трохи менше ніж 3000 злотих. А якщо ви знаходилися в цій країні без страховки більше ніж два тижні, сума штрафу подвоюється. У Німеччині його призначає суд, і розмір буде значним. Крім штрафу, у цій країні за відсутність страхового поліса на автомобіль можуть призначити інші покарання.

По-друге, не маючи «Зеленої карти», водій буде змушений зі своєї кишені сплачувати компенсацію постраждалим у ДТП, що сталася з його вини. А це просто величезні суми грошей.

Як оформити «Зелену карту» крок за кроком

Замовити оформлення такого поліса легше всього через інтернет. Але перед цим потрібно визначитися з вибором страхової компанії. Це дуже важливо, оскільки «Зелена карта» спрацює тільки в тому випадку, якщо вона була придбана в надійній організації, що давно відома на страховому ринку України, має гарну репутацію. Візьмемо для прикладу одну з провідних компаній нашої країни — «УНІКА», що входить у трійку лідерів з цього виду страхування.

Вибравши цю компанію, варто діяти наступним чином. Заходите на офіційний сайт і там переходите в розділ «Зелена карта». Далі в спеціальному віконці для замовлення консультації вносите інформацію про своє прізвище та ім’я, вказуєте номер телефона для зв’язку та email. Далі натискаєте на кнопку «Відправити заявку» та очікуєте відповідь. Протягом декількох хвилин із вами зв’язується консультант компанії, якому потрібно буде надати всю необхідну інформацію. Щоб ця процедура пройшла швидше, варто заздалегідь підготувати документи: паспорт, ідентифікаційний код, водійське посвідчення, техпаспорт.

Після цього сплачуєте за допомогою банківської картки за послугу та отримуєте свою «Зелену карту». Інформація про новий документ одразу буде відправлена до спеціалізованої бази МТСБУ. Як бачите, процес максимально простий і зручний. Співпрацюючи з СК «УНІКА», ви можете не хвилюватися щодо майбутніх виплат. Усе буде організовано чітко й без зайвих проблем.

Останні новини по темі
Читайте також

У пʼятницю, 7 лютого, у Кропивницькому відбудеться концерт легендарного гурту «Pelican Jazz Quartet».

14:10, 26 Січня, 2025

В рамках Програми медичних гарантій пацієнти мають право на проведення безоплатно деяких медичних досліджень. Пояснюємо, які саме аналізи можна здати безоплатно і як це зробити ...

12:48, 26 Січня, 2025

Власниці малого бізнесу можуть отримати грант на придбання електрогенераторів та малих зарядних станцій. Пояснюємо, як взяти участь у конкурсі на грант....

11:10, 26 Січня, 2025