5 книг, що навчать дітей екосвідомості

5 червня відзначають Всесвітній день навколишнього середовища. Вікторія Лисенко, комунікаційниця видавництва “Ранок” у авторській колонці розповідає про пять книг видавництва, які навчать екосвідомості дітей.
5 книг про екомисленя для дітей
“Я можу врятувати планету”
Тут уміщено розповіді про дванадцятьох школярів-екоактивістів з усього світу, які мотивують не лише дітей, але й дорослих. Герої книжки свідомі, небайдужі, вигадливі, тож роблять усе можливе для збереження довкілля. Хтось захищає носорогів в Африці, хтось прибирає узбережжя в Австралії, а хтось компостує сміття в Україні.
“Куди подіти сміття?”
Ця книжка розкаже маленьким читачкам і читачам, як бути відповідальними споживачами, і навчить дбайливо ставитися до довкілля. У книзі багато віконець, під якими ховаються цікаві та корисні факти. Авторка книги Ірина Білик — екоактивістка та засновниця компанії «Білка-зелені думки в дії». Авторка і ведуча освітнього проєкту «ЕкоІнспектор», натхненниця екоплатформи «Моє ЕКО».

“Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК?”
Ця книжка не закликає повністю відмовитися від пластику, так само як і не заохочує до бездумного його використання. Вона висвітлює загальну картину: з чого виготовляють пластик, як застосовують у різних галузях, чому виникає проблема з використаними пластиковими речами і як людство навчилося з цією проблемою боротися. Достатньо проста, щоб бути зрозумілою дітям, ця книга водночас достатньо глибока, щоби розбудити свідомість дорослих.

Серія “Екоісторії”
Книжки цієї серії пояснять дошкільникам важливість сортування й переробки сміття. На прикладі різних життєвих історій з героями нашого сучасного життя малюки познайомляться з принципами сортування, дізнаються про шкідливості засмічення природи та про те, як кожен з нас з дитинства може посприяти чистоті нашої планети.

Серія “Турбота про планету”
Ця серія книжок видавництва “Ранок” розповість про те, яке значення мають природні ресурси для життя людини, та як можна зробити планету чистішою. Окрім пізнавальної інформації маленькі читачі знайдуть у кожній книзі інструкції до тематичних саморобок: вітрячка, дощоміру, сонячної «пічки», переробленого паперу… А в кінці книги є підказки для батьків, які допоможуть більш ґрунтовно пояснити дитині прочитане.

***
Нагадаємо, “Гречка” запрошує до співпраці активних громадян, які готові працювати для змін на краще та хочуть поділитись своїм досвідом. Ви можете написати про свої успіхи чи болі громади в авторській колонці та надіслати нам.
У тексті просимо писати про проблему і варіанти рішення, а не критику конкретних персоналій. З прикладами авторських колонок на “Гречці” можна ознайомитись тут. Поради як писати авторську колонку ви можете знайти тут.