Миттєво дізнатися групу крові: понад 100 кропивничан долучилися до донорської акції

17:46, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому цими вихідними відбулася акція з безкоштовного визначення груп кров. До заходу долучилися 105 містян.

Акцію ініціювала та  провела організація  ДонорUA в рамках всеукраїнського проєкту «Моя група крові». Захід відбувався 25-26 листопада у центрі міста у приміщення ТРЦ  «Depo’t center»,  повідомили “Гречці” у  пресслужбі ДонорUA.

Групи крові визначали новим методом EldonCard, з яким процедура займає 2-3 хвилини.

«Мета проєкту — залучити нових донорів, дозволяючи людям дізнатися щось нове й важливе про них самих. Ми навіть не уявляємо, скільком людям можемо врятувати життя завдяки своїй групі крові. Сьогодні це особливо важливо, адже повномасштабна війна на 60% загострила потреби в донорській крові. Для потреб фронту її транспортують з усієї країни, не кажучи вже про потреби цивільних в усіх областях, тож ми прагнемо охопити якомога більше міст», — зазначила Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

При визначенні груп крові учасникам проєкту пропонують зареєструватися на ДонорUA, аби отримувати сповіщення, коли буде потрібна саме їхня кров.

“Наразі кількість регулярних донорів в Україні приблизно втричі менша за мінімально необхідну, і «Моя група крові» зможе залучити нових донорів”, – йдеться в повідомленні.

Довідково:

Проєкт «Моя група крові» втілюється платформою ДонорUA спільно з ініціативою Operation SafeDrop від фонду MAD Foundation та компанією Eldon Biologicals, котра виробляє тест-системи EldonCard.

ДонорUA — система рекрутингу та навігації донорів крові. Підтримує роботу 22 центрів крові, співпрацює з МОЗ, УЦТК, ВООЗ, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Global Blood Fund. 

Operation SafeDrop — проєкт благодійного фонду MAD Foundation, спрямований на підтримку України та українців.

Eldon Biologicals — датський виробник тест-карток для визначення групи крові EldonCard. Система тестування базується на використанні спеціальних рецептур відібраних моноклональних антитіл.

Останні новини по темі
На щиті: громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників
Кропивничан запрошують на виставку волонтерського крафту
Читайте також

Кропивницький отримав 32 мільйони гривень державної субвенції та дотацій. До міського бюджету на 2024 рік внесли зміни. ...

11:11, 27 Лютого, 2024

У Кропивницькому оголосили про підозру директору підприємства, який поставляв замість вершкового масла спред до навчальних закладів міста....

10:15, 27 Лютого, 2024

Сучасна кухня стає все більш функціональною завдяки сучасним побутовим пристроям. До звичних приладів по типу холодильника чи плити все частіше додаються функціональні та ефекти...

09:53, 27 Лютого, 2024