Суспільну мораль знов «захистять»…

16:25, 08 Листопада, 2012

Скоро діти напевне знатимуть, де шукати сексу, а де насилля. Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ніяк не угомониться. Встигли глядачі звикнути до трикутничка, кола і квадратика внизу екрану, як вони готують новий проект маркування медіаконтенту, повідомило “Дзеркало тижня”.

Програми і фільми, що містять елементи насильства, пропонується позначати піктограмами із зображенням кулака, елементи еротики або сцени сексу — символами гендерної приналежності. До того ж, пропонують встановити піктограми з віковим обмеженням.

До слова, подібні «попередження» існують і на російських телеканалах – там вказують вік молодшим, за який не варто переглядати даний контент. Щоправда, відбір мінімум дивний… Так в категорію «16+» потрапили, наприклад, відоме з радянських часів інтелектуальне шоу «Що?Де Коли?» (за всю історію перегляду передачі жодної сцени насильства, пропаганди наркотиків чи статевих актів не помітила), англійська передача каналу «Діскавері» «Дім власними руками», де ведуча намагається облаштувати власний дім за допомогою цікавих дизайнерських рішень і антиквару. Натомість, казковий фільм дитячого каналу «Дісней» «Принц Веліан» з позначкою «12+» хоча і не містить еротики, проте безліч, навіть 12-річній дитині однозначних натяків.

Можна лише уявити на скільки це зручно для дітей. Тепер не треба дивитись фільм з трикутничком і квадратиком, а потім розчаровуватись, що замість очікуваної еротики були жахіття. Дивишся собі фільм, глянув на позначку статі і вже не дарма дивишся.

Виходячи з наявності у фільмі чи передачі сцен насильства, жорстокості і смерті; жахів і катастроф; сексу; споживання наркотиків, алкоголю і тютюну; нецензурної лексики та кримінального жаргону; дискримінації на екрані «висітимуть» відповідні позначки. Тобто, якщо на телеекрані показуватимуть, наприклад, «Вбити Біла», то екран по периметру буде заліплений всіма вищеперерахованими позначками? А як проходитиме випуск ТСН, де без трупу не обходиться?

Процес маркування пропонується частково автоматизувати, а орієнтовна вартість створення комп’ютерної програми для кодування складає 30 тисяч євро. У 2013 році символи будуть протестовані на одному з державних телеканалів, а через 3-6 років з’являться на всіх каналах.

Здається, адекватно оцінити дії Нацради можна прислів’ям «чим би дитя не тішилось, аби не плакало». До того ж, ця організація працює в тандемі з Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі. Кілька років тому з нею «воювали» представники сучкурліту, адже захищаючи моральність суспільства почали нахабно лізти у мистецтво, фактично встановлювати цензуру. Після 2010 ця проблема трохи затихла. Але у 2012 Комісії з питань моралі почали вже з’являтись і на обласному рівні. Так, 7 листопада, за інформацією Кіровоградської обладміністрації, відбулося засідання регіональної комісії з питань захисту суспільної моралі. Наразі обиратимуть кандидатуру від Кіровоградщини, яка представлятиме Нацкомісію України. До складу комісії увійшли начальники управлінь культури, освіти, преси та інформації, економіки, молоді та спорту, внутрішньої політики, а також представники від обласної ради, начальник управління МВС в області, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в області, гендиректор Кіровоградській обласної державної телерадіокомпанії та інші. Репутація окремих, як і моральні якості викликає сумніви… Доводиться згадувати російського класика і задаватись питанням «А судьи кто?».

Марта Луцька

Фото звідси

Останні новини по темі
У кіровоградському музеї поповнення!
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua У кіровоградському музеї поповнення!
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Євген Курман: Ми хочемо щоб сучасний театр зайшов в Кіровоград
Євген Курман: Ми хочемо щоб сучасний театр зайшов у Кіровоград
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024