Київський “Меморіал” привіз виставку до Кіровограда

12:00, 29 Листопада, 2012

30 листопада 2012 року о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкривається виставка «НАРОДНА ВІЙНА»,створена Київською міською організацією Всеукраїнського товариства «Меморіал»  .

Виставка «Народна війна» складається з 24 тематичних планшетів, присвячених Центральній Раді (2), Гетьманській Україні (1), Директорії (2), ЗУНР (1), Кубані (1) та УРССР (17).

На кожному планшеті змонтовані різноманітні матеріали: документи, карти, фотографії, малюнки. Під документами – посилання на джерела, переважна більшість з яких архівні. Основна частина архівних матеріалів запозичена з фондів Державного архіву СБУ, ЦДАГО України, державних архівів областей. Більшість документів за відсутністю місця подається у фрагментах.

У концептуальну основу виставки покладений губернський адміністративно-територіальний устрій, який існував в УРСР до 1925 року. Велика кількість інформації, що зосереджена на планшетах, робить експозицію цікавою в краєзнавчому аспекті. Експозиція репрезентує результат більше ніж дворічної пошукової роботи в архівах 18 областей. Зосереджений в ній фактичний матеріал показує з неочікуваного боку проблему, яка традиційно вивчалася під іншим кутом зору. Науковці і публіцисти, як правило, досліджували репресії радянської влади, спрямовані проти суспільства, яке не бажало трансформуватися відповідно до вимог режиму. Про репресії влади проти народу опубліковані сотні наукових праць.

Водночас експозиція «Народна війна» присвячена висвітленню цієї теми під дещо іншим кутом зору з погляду протестних настроїв і дій. Вона яскраво засвідчує, що народ не тільки піддавався репресіям, але й опирався їм.

Відтак автори виставки представили безсумнівно серйозну новаторську роботу. Екскурсії по виставці проводить голова Київської міської організації Всеукраїнського товариства «Меморіал» Роман Миколайович Круцик.

Виставка експонуватиметься 30 листопада – 2 грудня 2012 року.

Останні новини по темі
Галерею портретів від Клеопатри до наших днів представили в Кіровогарді
Галерею портретів від Клеопатри до наших днів представили в Кіровогарді
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua МНС запрошує кіровоградську молодь на дискотеку
МНС запрошує кіровоградську молодь на дискотеку
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024