Галерею портретів від Клеопатри до наших днів представили в Кіровогарді

З 27 листопада в Кіровоградському обласному художньому музеї триває персональна виставки творів Віктора Самійленка «Галерея портретів непересічних: від Клеопатри до наших днів».
Самійленко Віктор Васильович народився 1941 року в селі Павлогірківці Витязівського району (Бобринецького району) Кіровоградської області.
В своїй творчості Віктор Васильович перевагу віддає скульптурі малих форм. Його роботам властива як сучасна, так й історична тематика. Він є автором станкових і монументальних робіт, які встановлені в містах і селах області. Основні твори: «Флора» (1991), «Рубіж міцності» (1991), «Яничар» (1991), «Осіннє тепло» (1992), «Пам’ятник жертвам голодомору 1932-1933 рр.» в селі Червона Кам’янка Олександрійського району (1990-1992) та ін.
Скульптурні й живописні роботи митця неодноразово експонувались у виставкових залах музею.
До сьогодні Віктор Васильович був нам відомий переважно як скульптор, але в його творчому доробку представлено і чимало живописних робіт.
В експозиції представлена маловідома сторінка творчості художника, а саме, портретний живопис, в якому він розкрив образи різних історичних особистостей, які залишили суперечливий та неоднозначний слід в історії.
Портрети знайомлять нас з відомими дипломатами, авантюристами, фальсифікаторами, шпигунами, державними діячами, піратами, лицарями та відомими історичними особистостями, охоплюючи історичний проміжок часу від Клеопатри до наших днів. Це і Мата Харі, Гай Юлій Цезар, Ернан Кортес, Клеопатра, Френсіс Дрейк, Маркіз де Сад, Ежен Франсуа Відок, Франсуа Бланк, Генрі Морган, Марк Антоній, Джон Лоу, Енн Бонні та інші. Робота художника над створенням даних образів тривала з 1960 по 2012 роки. Також художником розроблені цікаві анотації до кожного портрету.
Доповнюють портретну галерею скульптурні композиції, графічні малюнки та документально-архівні матеріали, які знайомлять з творчим і життєвим шляхом художника.
Тетяна Ащеулова