Книжка з ніжками – 2. Буккросинг в Кіровограді
Буккроссинг (англ. bookcrossing, іноді – «книговорот») – хобі та громадський рух що діє за принципом соціальних мереж.
Буккроссинг – це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, потяг, тролейбусна зупинка), для того, щоб інша, випадкова людина могла цю книгу знайти та прочитати. Та у свою чергу повинна повторити процес. Слідкування за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті. Для цього кожну книгу нумерують і заносять до електронної бази даних. Аналогія – орнітологічна практика окільцьовування птахів, щоб відстежити за їх переміщенням.
Ідею буккроссингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у травні 2001 року. Для початку він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було біля 300 активних користувачів, які «відпускали» книги і приводили нових учасників.
19 лютого в художній галереї Андрія Кадигроба буккросінг вже вдруге стартував в нашому місті. Перша спроба була 3 роки тому. Тоді громадський рух «Не Будь Байдужим!» впроваджував цю ініціативу на базі книжкового магазину на Набережній. Акція мала назву «Книжка з ніжками» і протрималася з літа до самісіньких холодів.
Ініціаторами відродження буккросингу в Кіровограді виступили художник Андрій Кадигроб і журналістка Вікторія Талашкевич:
«Ідея виникла спонтанно. Порилася в Інтернеті, відшукала інформацію про буккросинг і вирішила спробувати в Кіровограді. Через соціальні мережі поширила інформацію і от відкриваємо точку буккросингу в Кіровограді», – розповіла журналістка.
В приміщенні виставкового центру на «старті» буккросингу було не надто людно – зібралися переважно «свої». Фотографи і журналісти, художники і дизайнери, трохи філологів і поетів. Але так і мало бути, адже хто як не люди мистецтва показують приклад усім іншим?
Присутні принесли книжки і жваво спілкувалися, от вам ще одна перевага – всі усіх знають і нікому не нудно. Не потрібно проводити офіційної частини –все і так зрозуміло. Тому поспілкувавшись з журналістами, організатори надали слово кіровоградським поетам. Дмитро Колесников, Андрій Фоменко та Роман Любарський прочитали присутнім свої твори.
«Гречка» закликає всіх хто знає літери і любить читати долучитися до цікавої акції і прийти до Художньої галереї Андрія Кадигроба(м. Кіровоград,вул. Шевченка 17, третій поверх магазину "Мрія") і принести з собою книжки.
Читаймо, бо ми того варті!
Фото: Олег Шрамко