Лесі Українці 140! (ВІДЕО)

11:15, 02 Березня, 2011

На честь 140-річчя від дня народження Лесі Українки у Обласній науковій білбліотеці ім.Д.Чижевського 1 березня о 14:00 відбудеться літературний вечір “Її пісні — як перло многоцінне, як дивен скарб серед земних марнот”. Таке оголошення прочитала „Гречка” і вирішила відвідати літературний вечір, а точніше обід.Натхненниками заходу і авторми сценарію виявились працівники гуманітарного відділу бібліотеки.
Великий екран з фотопрезентацією про письменницю. Традиційний вступ і знайомство з біографією. Двоє ведучих – студенти КНТУ. А ще перед собою бачимо дві Лесі – одну у народному вбранні, іншу – в чорній сукні, з накинутою на плечі хусткою. Вони читають вірші поетеси. Читають чудово! Це актори театру ім.Кропивницького. Але чомусь саме читають. Чорні пластикові папки не дуже вписуються до образів і псують загальну картину.
Присутніх знайомлять і з творчим і з особистим життям Лесі Українки.

Лесі Українці 140! (ВІДЕО)

Хто ж аудиторія?
Олександр Ратушняк, один із помічників-організаторів зазначає: „ Тут учні двох шкіл міста. Студенти ІІ курсу філфаку та трішки істориків. Публіку збирали з усіх закутків”.

Лесі Українці 140! (ВІДЕО)

Для невтаємничених зазначимио, що день народження Лариси Косач – Лесі Українки – 25 лютого. Але якщо настала кругла дата, то святкувати за держвказівкою українці будуть весь рік. В нашій державі існує неписана традиція – згадувати про свої історичні і культурні надбання у зв’язку з датами. Того року святкували день народження Антонича і Ліни Костенко, цього – пощастило Івану Миколайчуку і Лесі Українці, а ось і березень почався – і всім відомі "Шевченківські дні".
„Гречка” хоче відійти від цієї "традиції". Ми будемо знайомити Вас з історичними постатями і непересічними сучасниками незалежно від дати і пори року.

Настя Дзюбак

фото Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Оксана Івасюк: «Володя завжди був аванґардним»
Не пройшло і пів року. Потрібні свідки!
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024