Ретро-прикраси у Кіровограді(ФОТО)

22:26, 26 Грудня, 2012

Ви пам’ятаєте як у дитинстві прикрашали ялинку? Які іграшки були вашими улюбленими? З чого вони були зроблені? Якою була їхня історія? Саме такі питання задали собі працівники бібліотеки ім. Д. Чижевського.

Результатом спогадів і здогадок стала виставка «Новорічні дива: з історії новорічних іграшок», що діє з 26 грудня у відділі іноземних мов.

Ретро-прикраси збирали серед працівників ОУНБ, також є іграшки, подаровані відвідувачами бібліотеки. На виставці можна переглянути ялинкові прикраси ще 20-х років ХХ ст.  Вони виготовлялися з усіх можливих підручних матеріалів: тканини, нитки, вата. У 30-40-х роках минулого століття починають з’являтися так звані «дрезденки» – картонні іграшки із дзеркальними зображеннями. У сталінські часи ялинкові іграшки виготовляли зі звичайних електричних лампочок, а в часи М. Хрущова – мали сільськогосподарську тематику: на ялинку вішали іграшкові кукурудзу, огірки, сині, моркву. Впродовж ХХ століття змінювалася і форма ялинкових іграшок, і кольори, і матеріал, з якого вони виготовлялися. «Чим кращим був час, тим яскравіші були іграшки» – стверджує Оксана Петрівна, завідуюча відділу.

З ялинковими прикрасами передаються сімейні традиції, історія роду і всієї країни. Тож старі іграшки радять не викидати, а навпаки берегти для наступних поколінь.

Виставка буде діяти до кінця зимових свят, тому кожен матиме можливість переглянути ексклюзивну колекцію.

228

67

Світлана Дубина

Фото автора

Останні новини по темі
На Кіровоградщині у фермера вилучили 10 гектарів землі
Ринок праці: тенденції 2012
Читайте також

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024

Сьогодні, 18 травня, на Кіровоградщині відключати світло побутовим споживачам не плануюють. Для підприємств діятимуть графіки із 19:00....

09:32, 18 Травня, 2024