Кіровоград: презентація нової поетичної збірки(ФОТО)

14:00, 09 Лютого, 2013

«Людина, які відчуває чужі вірші,не може писати погано!» – сказала під час презентації  книги «П’ята пора року» у Кіровоградській обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського поетеса Ольга Полєвіна. Так вона говорила про російськомовного українця, другого Маршака, поета нашого краю Олександра Архангельського, книжка якого і презентувалася у краєзнавчому відділі бібліотеки вчора 8 лютого.

Олександр Архангельський  – уродженець Знам’янського району, у минулому вчитель фізики та математики, держслужбовець, директор школи, нині музикант і поет. В його літературному доробку вже є книги варті уваги: «Переводы из английской поэзии XVI-XVII в.в. У. Шекспир. Д. Донн. Сонетs» (2011 р.), «Я отдал дань…» Переводы из украинской поэзии» (2012 р.), «Наедине о вечном, или Двухголосие» (совместно с О. Мищенковой, 2011 г., Россия), «Кораллы слез моих…» (совместно с  О. Мищенковой, 2011 г., Россия), «Твердых форм многообразность» (2011).

«П’ята пора року» – це четверта особиста книга автора, але і в той же час перша, тому що лише це видання містить його власні поезії, а не переклади творів російських та українських (Ліни Костенко, Євгена Маланюка, Дмитра Павличка. Миколи Зерова та ін.) поетів.
Усі поезії автора наділені особливим ритмом, образністю, оригінальними метафорами. Саме завдяки захопленню музикою, вірші Олександра Архангельського можна не лише читати, а й співати, адже вони наділені музичністю, чіткою строфікою.

poett2«Книга – как год жизни. Но это не пейзажи, как может показаться на первый вигляд. За каждой зримо описанной картинкой природы стоит настроение – то радостное, то печальное, и читатель видит мир глазами поэта, а поэтам как известно, открыто многое» – пише у передмові до книги редактор видання Ольга Полєвіна.

Автор розкриє секрети своєї душі, розповість про власне ставлення до чотирьох пір року, і обов’язково не забуде про п’яту, коли душа поета найбільше відкрита перед світом, коли з неї ллються слова, рядки, що утворять строфи, а потім поетичні шедеври.
Книгу «П’ята пора року» (в оригіналі «Пятое время года») Олександра Архангельського можна переглянути в усіх бібліотеках нашого міста.

Світлана Дубина

Останні новини по темі
Київ: сьогодні на Контрактовій горів історичний торговий комплекс (ФОТО)
gostdvir01
Кіровоград: у вівторок громадяни стоятимуть у черзі за ліками
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024