У Кіровограді відсвяткують 75-й день народження Стуса

09:00, 10 Лютого, 2013

У Кіровограді 13 лютого у відділі читальних залів (ІІІ поверх) ОУНБ імені Д.І.Чижевського відбудеться літературно-музична композиція, присвячена 75-річчю від дня народження Василя Стуса “Народе мій, до тебе я ще верну”.

Василь Стус належить до тієї славної плеяди імен, без яких важко уявити вершинні досягнення української літератури XX століття. Це поет від Бога, котрий ввібрав у себе всі чари подільської природи і гіркоти нашої історії, перекладач і літературознавець, що вільно почувався в океані світового письменства, людина, яка не могла поступитися сумлінням і честю заради шматка хліба і тихого родинного затишку, добродій, що в листі до сина заповідає: аби той виріс “чесним, мужнім і мудрим чоловіком”. Василь Стус водночас був борцем і патріотом: “За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину”.

Ці та інші візії прозвучать у виступі голови Кіровоградської організації Національної спілки письменників України Василя Васильовича Бондаря,  науковців міста Кіровограда.

Тож гостям літературного вечора — студентам КНУКіМ та Кіровоградського будівельного технікуму образ українського поета, правозахисника, дисидента зусібіч відкриється завдяки аматорським здібностям студентів педагогічного університету  імені В.Винниченка. Відвідувачі зустрічі познайомляться з листами поета до близьких і рідних, його геніальною творчістю. Оповідь про митця огранить музичний супровід.

Початок заходу о 14.00.

Останні новини по темі
Кіровоград: депутату за подвійне вбивство дали 9 років(ВІДЕО)
yaky1
Спортивні вихідні у Кіровограді (РОЗКЛАД)
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024