У Кіровограді відбувся майстер-клас(ФОТО)

20:52, 21 Лютого, 2013

Зробитипідставку під гарячу чашку чи чохол для чайничка абсолютно неважко. Про це на кожній зустрічі говорить Ірина Кудревич, майстер клаптикового шиття та член Кіровоградської обласної організації «Єлисаветградський узвіз», ініціатор  виставки клаптевих ковдр (печворку), що зараз експонується у бібліотеці ім. Д. Чижевського. Втім, для тих, хто цьому не повірив, для тих, хто вважає печворк надзвичайно складною технікою в області прикладного мистецтва, майстриня і працівники вище зазначеної бібліотеки вирішили довести зворотне – провести майстер-клас з виготовлення  підставки під чашку, виконаної способом клаптикового шиття.

Майстер-клас відбувся сьогодні, 20 лютого, у відділі мистецтв, де і розміщена наразі виставка, – так би мовити в епіцентрі клаптевої атмосфери.  З собою необхідно було мати пару шматочків джинсу, ножиці, нитки, голки і, звісно ж, позитивне налаштування, бо без нього рукоділля не йде. Цікавою була аудиторія – найменшій учасниці майстер-класу було років з вісім, були і жінки вже соліднішого віку, був навіть чоловік. Втім це не повинно дивувати, бо такий набір учасників у черговий раз доводить, що клаптикове шиття буде під силу кожному.

На підставку для чашки використали два квадратні шматки джинсу, розміром десь 8Х8 см, клейову павутинку (продається у будь-якому магазині рукоділля), пергамент, різнокольорові нитки та шматочок фетрової тканини або будь-якої іншої щільної тканини, краї якої не сатаються. Пергамент використали для створення клейової основи фетру: відрізали два шматки пергаментного паперу, між ними вклали клейову павутинку того ж розміру, далі нагріли праскою, аби клей перейшов на папір. Вже на вирізаний шматочок фетру, який у цей раз був у вигляді сердечка, приклеїли з допомогою праски пергамент (перед цим потрібно розділити склеєні шматки і прикласти до фетрової тканини саме той папір, який має клейову масу). Таким чином вийшов фетр з клейовою основою і пергаментом. З нього можна вирізати що завгодно, а потім так само приутюжувати до основного матеріалу, попередньо знявши пергамент. Яким чином приклеювати, пришивати, нашивати клаптики – вибір за майстром, адже техніка клаптикового шитва полюбляє різноманіття та crazy-поєднання.

Усім учасникам майстер-клас сподобався настільки, що вони вмовили майстриню Ірину Кудревич провести ще одну зустріч. Дату і час зібрання можна дізнатися у самій бібліотеці. А поки міжнародна виставка клаптикового шиття «Мой Лизочек так уж мал…» відкрита для широкого загалу: діятиме вона у відділі мистецтв бібліотеки ім. Д. Чижевського до 10 березня.

witt2

witt3

witt4

Світлана Дубина
Фото автора

Останні новини по темі
Читайте також

У Кропивницькому планують змінити цільове призначення земельної ділянки по вулиці Соборній за ТЦ «Копилка». Віддати ділянку в постійне користування планують комунальному підприє...

11:22, 18 Березня, 2025

Творче обʼєднання «Кропива» анонсувало нову виставу, яку невдовзі представлять кропивничанам. Американський драматург дав особистий дозвіл на використання його твору. «Гречка» д...

09:50, 18 Березня, 2025

У ніч на 18 березня на Кіровоградщині відпрацювали мобільні вогневі групи.

09:26, 18 Березня, 2025