Виставка в Кіровограді: ВІЛ-позитивна жінка – не означає інша (ФОТО)

09:27, 06 Березня, 2013

Незважаючи на те, що сьогодні один за одним розвіюються міфи про ВІЛ/СНІД, суспільство і надалі продовжує вішати ярлики і відгороджувати себе від контакту з майже і так відокремленою сьогодні верствою населення зі страшним діагнозом. Та поки одні вирішують спілкуватися чи ні, інші починають активно підтримувати і пропагувати реальні факти, що стосуються ВІЛ-інфікованих. Одним із таких видів соціальної підтримки стала виставка українського фотографа-документаліста Олександра Глядєлова «+Жінка=Життя», що зараз експонується у Кіровоградському обласному художньому музеї.

Ініціаторами відкриття виставки у нашому місті виступили Всеукраїнська благодійна організація «Позитивні жінки», Кіровоградська обласна благодійна організація «Відкрите серце» та Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ».

 

На знімках зображені обличчя 20 Віл-інфікованих жінок, які не закрилися у мушлі зі своєю проблемою, а стали лідерками і почали допомагати у подоланні епідемії ВІЛ в Україні. Вони не лише відкривають обличчя широкому загалу, а й діляться своїми планами, цілями, страхами у текстівках, що розміщені під фотографіями.

За статистикою кількість ВІЛ-інфікованих жінок переважає кількість чоловіків із цим діагнозом. Жінка є більш вразливою за сильну стать ще й тому, що поставлений діагноз може вплинути на життя її майбутньої дитини. Ця виставка є своєрідною соціальною рекламою, яка пропагує рівноправність ВІЛ-інфікованих людьми з іншими, реальність отримати задоволення від життя і бути успішною людиною.

«ВІЛ-позитивна жінка – не означає інша. Вона така, як мільйони жінок на планеті, і водночас індивідуальна, як кожна з нас. Це жінка, яка кохає, яка відчуває біль, яка виховує дітей, яка працює поруч з вами. Вона вміє радіти життю, відпочивати, дружити, сподіватися, мріяти. Саме для того, щоб це показати, народилася ідея фотопроекту «+Жінка=Життя». Ми зробили це для того, щоб показати, що настав час позбуватися нав’язаних міфів про ВІЛ/СНІД. Особисто для мене цей фото проект асоціюється зі словом «свобода». Свобода відкрито говорити про себе» – говорить авторка ідеї Аліна Ярославська.

Виставка відкрита для перегляду у художньому музеї до 18 березня.

sn2

sn3

Світлана Дубина

Фотороботи Оксани Глядєлової

Останні новини по темі
Кіровоградські важкоатлетки завоювали медалі на Чемпіонаті та Кубку України
Віктор Янукович готує себе до довічного президентства?
Читайте також

Українок запрошують на безоплатне онлайн-навчання у сферах IT, SMM та дизайну.

16:39, 13 Липня, 2024

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Євгенію Гончаренку просять надати звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

14:16, 13 Липня, 2024

Переможцем конкурсу на посаду очільника Кіровоградської обласної дитячої лікарні став її чинний керівник Василь Хорощак. ...

13:03, 13 Липня, 2024