Віктор Янукович готує себе до довічного президентства?

09:04, 06 Березня, 2013

Українські політики і громадські діячі стежили за перемовинами у резиденції «Русь» з особливою увагою. В першу чергу, зрозуміло, противники Президента. Ніхто з керівників трьох опозиційних фракцій Верховної Ради – ні Віталій Кличко (УДАР), ні Арсеній Яценюк (ГО «Батьківщина»), ні тим більше Олег Тягнибок («Свобода) не сприйняв «за чисту монету» запевнення прес-секретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності у лідерів двох слов’янських країн планів підписати хоч якісь офіційні документи.

Головний «підступ», якого побоюються (і до якого одночасно посилено готуються) і помірні, і крайні націоналісти, і тимошенківці, – досягнення домовленості про вступ України до Митного Союзу. На думку А. Яценюка, такий крок глави української держави входить у суперечність із законом України «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики». Заїкнися Янукович про намір «переступити» і через цей закон (як він і його оточення повсякчас вчиняють з рештою законодавчих актів), – в опозиціонерів у Верховній Раді буде ще одна можливість для постановки питання про імпічмент.

 

Під час переговорів Президент, гіпотетично, може домовитися і про зниження ціни на газ. Тоді опозиція вимагатиме зниження всіх тарифів для населення України.

Арсеній Яценюк, лідер фракції об’єднаної опозиції “Батьківщина”: 
– Попередньо йшлося про два можливі варіанти. Перший – підписання угоди і другий – влада буде думати, за якою формулою співпрацювати з Митним Союзом. Для того, щоб думати, треба, для початку, мати те, чим думають. Президент України не має жодних повноважень на підписання будь-яких документів щодо вступу України до Митного Союзу. Якщо Віктор Янукович підпише угоду – ми обіцяємо дуже жорстку реакцію опозиції.
Олександра Данилюка, координатора громадянського руху «Спільна справа», насторожила згадка Януковичем про референдум «… це дуже важливе питання і я його не вирішую особисто. Це питання необхідно обговорити всередині країни. Однак треба розуміти, що ми зацікавлені… ».

– Україна знаходиться на межі знищення, – прокоментував «Гречці» цитату з Януковича Олександр Данилюк. – До 1 вересня буде проведений референдум, яким будуть об’єднані України з Росією, а Янукович – остаточно перетворений на Україн-Баші. Сьогодні ми маємо відкласти вбік будь-які особисті симпатії і антипатії і об’єднатися заради того, щоб цього не допустити. Об’єднатися не навколо партійних інтересів та амбіцій окремих вождів, а навколо ідеї незалежної демократичної України. Ніяких сумнівів щодо фальсифікацій результатів цього референдуму немає. Навіть продажні «регіонівські» соціологи свідчать, що громадяни не хочуть ні союзу з Росією, ні посилення повноважень Януковича. Наше завдання організуватися і використовувати цей референдум як привід для загальнонаціонального повстання проти окупаційного режиму. Іншого шансу може не бути дуже і дуже довго.

Вчорашні перемовини на кордоні Московської та Тверської областей затягнулися на досить тривалий час. Українські журналісти, відібрані в Адміністрації Президента (їхній переліт до російської столиці здійснювався за кошт нашої держави), дуже прагнули дочекатись завершення непростого діалогу. Їхні російські колеги, маючи дещо кращі умови для релаксу, «протрималися» ще довше. Та… не судилося. 
Наразі про приблизний час закінчення перемовин двох лідерів ніхто не знає.

Повз увагу політиків не прослизнув натяк Володимира Путіна щодо можливого видворення з Росії українських «заробітчан»; у разі якщоУкраїна таки приєднається до МС до 2015 року, воно буде скасоване. Поки варіанти працевлаштування цієї доволі численної робочої сили, як мені здалося, в таборі опозиції не прораховуються. А дарма. 
Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Виставка в Кіровограді: ВІЛ-позитивна жінка – не означає інша (ФОТО)
petr4ub1
Голову Кіровоградської ОВК назвали шулером. Переміг регіонал…(ФОТО)
Читайте також

В цьому році Україна втретє відзначатиме День Української Державності. Це свято покликане нагадувати, що наша країна має багатовікову історію державотворення. ...

14:57, 15 Липня, 2024

У місцевих чатах та групах у соціальних мережах поширили повідомлення про начебто виплати по 9500 гривень від Польщі для кожного українця. Повідомлення містить шахрайське посила...

14:52, 15 Липня, 2024

На Кіровоградщині директору фірми-підрядника оголосили підозру у заволодінні державними грошима. Цей підрядник виконував капітальний ремонт лікарняної їдальні у Знам’янці....

14:35, 15 Липня, 2024