У Кіровограді єдналися з Ліною Костенко

09:23, 22 Березня, 2013

Проведення літературних вечорів у тихій сімейній обстановці на факультеті філології та журналістики кіровоградського педуніверситету річ традиційна. Проте Літературний вечір присвячений 83-річчю Ліни Костенко вартий уваги.

Поезії Ліни Костенко цитуються і кладуться на музику. Її книжки розходяться миттєво, незважаючи на їх немалу вартість, і читаються до дірок. На щастя, люди з «дірявими» книжками не просто зачитуються високою поезією, а й намагаються поділитися своїми враженнями, захопленнями з іншими, не обов’язково заядлими фанатиками поезії. Одними із способів передачі такого захоплення є творчі вечори і спільні проекти.

Цікавим міні-проектом організаторів літературного вечора стала зйомка відеопривітання поетеси із Днем народження. Поява вітальних та промоційних роликів на факультеті – тенденція не нова. Такі зйомки об’єднують студентів,осучаснюють навчальний процес, роблять масові заходи креативнішими. Аматорські відеоролики з’являлися на факультеті напередодні масштабних свят, до ювілею театру корифеїв, навіть хлопці-філфаківці, яких, як відомо, споконвіку було небагато, привітали у цьому році дівчат із жіночим святом з допомогою ролика. Привітання Ліни Костенко виявилося недовгим, проте змістовним, адже до нього долучили і викладачів факультету. Після його презентації на літературному вечорі студенти розмістили вітання в інтернеті, зокрема у групі «Вконтакті» «Ліна Костенко», де гуртується більше сотні тисяч прихильників якісної поезії.

На щастя, говорять викладачі, сьогодні за організацію творчих заходів студенти беруться без вказівок «зверху». Вони пропонують теми, самостійно пишуть сценарії, підбирають відео- та аудіоматеріали, об’єднуються заради одної справи врешті-решт. Для деяких літературний вечір – це не просто спосіб проявити свої таланти, а й чергова нагода «торкнутись» з поетеси та її творчості.

«Для мене постать Ліни Костенко є великою. Ця поетеса справді вражає мене. Її вірші я читаю давно і в кожному вірші я знаходжу частинку своєї душі, свою маленьку історію життя. І саме тому я хочу розповідати ці вірші, щоб ближче приєднатися до духу боротьби, поетичного натхнення», – розповідає учасниця літературного вечора, студентка-третьокурсниця Мирослава Таран.

Така деталь говорить про тягу молоді не лише до літератури факту чи фантастики, що так зараз популярні, до подій і новин, що летять потоком на нас із ЗМІ, а й до високомистецького, яке змушує замислитися, розширити свій кругозір і відволіктися від повсякденних турбот.

«Поезія – не просто рима, не брязкальце для диваків, її субстанція незрима палахкотить поміж рядків… Ось такі гарні слова якраз говорять про те, що таке справжня поезія. Якщо жити суєтами повсякдення, то не можна піднятися над собою, до якихось вищих істин. Поезія взагалі – це, як сказав Мартін Гайдеггер, сутність буття людини, адже в поезії схоплені такі порухи, відчуття, верхній камертон душі. І тоді, коли ми по цьому камертону звіряємо своє життя, то воно стає ширшим, ми бачимо далі і розуміємо більше, і відчуваємо життя на повну», – розповідає про користь від художнього слова викладач української літератури Олександр Ратушняк.

Втім лише домашнє читання поезій не дасть змогу відчути життя на повну. Тим паче якщо мова йде про тексти відомих авторів, яких зачитують і сприймають по-різному. Відвідання творчих вечорів, які, між тим, є безкоштовними, урізноманітнить нудні будні, розслабить напружений постійними думками мозок і стане нагодою завести нові знайомства з однодумцями. Погодьтеся, це потрібно не лише студентам-філфаківцям?!

Відео-привітання студентів поетесі дивіться тут.

lina2

Cвітлана Дубина

Останні новини по темі
У Кіровограді відбудеться пробне ЗНО
Кіровоградська влада готується до найгіршого…
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Євгенію Гончаренку просять надати звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

14:16, 13 Липня, 2024

Переможцем конкурсу на посаду очільника Кіровоградської обласної дитячої лікарні став її чинний керівник Василь Хорощак. ...

13:03, 13 Липня, 2024

Учора, 12 липня, у Кропивницькому на перехресті вулиць Вокзальної та Івана Олінського сталася потрійна ДТП, в результаті якої одна з автівок перекинулася. ...

09:21, 13 Липня, 2024