У Кіровограді зобразили птахів у різноманітних техніках (ФОТО)

16:30, 28 Березня, 2013

За останні 30 років з лиця Землі зникла сотня видів птахів. А от працівники бібліотеки ім. Д. Чижевського показали школярам гімназії № 5 птахів дивовижних і невідомих. Так стартувала виставка «Пташиний дивосвіт», присвяченої Міжнародному дню птахів, що відзначається 1 квітня.Роботи для виставки надала громадська організація «Єлисаветградський узвіз». Ірина Поляруш, голова організації, говорить, що ідея створити подібну експозицію виникла ще у минулому році, проте реалізувати її вдалося лише зараз. На експозиції можна побачити птахів у різних техніках: живопис, печворк, в’язання, вишивка хрестиком,гладдю та бісером, розпис, мотанки, орігамі.

«Ми намагалися показати, що птаха можна зобразити абсолютно в усіх мистецьких техніках, а не лише в найпопулярніших» – говорить Ірина Поляруш.

Птахи в українській культурі мають символічне значення. На початку весни їх виготовляли із тіста і дарували рідним і близьким на знак приходу нової пори року. Образ птаха завжди використовували у художній літературі як символ свободи і руху.

Під час презентації діти переглянули шоу пташиних талантів – відео, де пернаті показують себе у танцях, – побували і самі в образі птахів, показуючи як ті вміють знайомитися, полювати і доглядати одне за одним. Поряд із фізичними вправами дітям запропонували і розумові: кожен отримав персональну пернату загадку, яку потрібно було розгадати.

За словами бібліотекарів, виставка діятиме увесь квітень. Переглянути її і надихнутися на нові креативні ідеї можна у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук, що знаходиться на ІІ поверсі.

pt2

pt3

pt4

pt5

pt6
Cвітлана Дубина

Останні новини по темі
Кіровоград: якщо тобі 45 – отримай другу вищу освіту безкоштовно
Борець з Кіровоградщини на Чемпіонаті Європи увійшов до вісімки кращих
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024