Кіровоград: якщо тобі 45 – отримай другу вищу освіту безкоштовно

16:40, 28 Березня, 2013

Українці у віці від 45-ти років, які мають страховий стаж не менше 15 років, отримають право на прискорене навчання новій професії або підвищення кваліфікації.


Про це повідомив сайт StudNews.

Відповідна процедура визначена прийнятою урядовою постановою “Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці”, повідомили у Міністерстві соціальної політики.

У відомстві зазначили, що в умовах постійного розвитку технологій знання та навички працівників, отримані в рамках базової освіти, швидко застарівають. Тому в країнах Євросоюзу діє система безперервного навчання протягом життя.

Також у Мінсоцполітики повідомили, що законом “Про зайнятість населення” передбачено право громадян у віці від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, на одноразове отримання “ваучера” для оплати прискореного навчання новій професії або підвищення кваліфікації із затвердженого переліку професій.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, з 1 січня 2013 року – 11470 гривень.

Затверджений урядом порядок визначає механізм видачі та оплати ваучера органами Державної служби зайнятості, а також перелік професій, за якими може бути виданий ваучер.

На підставі аналізу та прогнозу потреб галузей економіки у робочій силі, до переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

Міносвіти щороку подаватиме до Державної служби зайнятості перелік навчальних закладів, які мають право навчати за професіями, затвердженими урядовою постановою. Мінекономрозвитку щороку подаватиме Мінсоцполітики пропозиції щодо включення до переліку нових професій, потреба в яких відчуватиметься на ринку праці.

Очікується, що вже цього року ваучерами зможуть скористатися близько 20 тисяч українців.

Останні новини по темі
Кіровоградська міліція «накрила» не ту фірму?(ВІДЕО)
post1
У Кіровограді зобразили птахів у різноманітних техніках (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині Петрівський районний суд виніс вирок в’язню, який під час відбування покарання у колонії вдарив наглядача....

11:40, 15 Липня, 2024

З вересня 2025 року вступає в дію постанова уряду про проведення базової загальновійськової підготовки в закладах вищої освіти всіх форм власності. Пояснюємо, хто має право відм...

11:39, 15 Липня, 2024

В Олександрії, що на Кіровоградщині 50-річний чоловік ганявся за дружиною і погрожував їй гранатою. Станом на понеділок, 15 липня він затриманий і очікує обрання йому запобіжног...

10:03, 15 Липня, 2024