“Вождь червоношкірих” – прем’єра в Кіровограді

13:15, 03 Листопада, 2011

У неділю, 30 жовтня, у Кіровоградському академічному українському музично-драматичному театрі ім. М. Л. Кропивницького відбулася прем’єра вистави “Вождь червоношкірих” за однойменним твором О. Генрі.

Всього троє акторів – Олександр Ярошенко, Євген Скрипник та Дарина Ярошенко – забезпечили максимум емоцій як у маленьких, так і в дорослих глядачів. А режисерська робота Оксани Ілляшенко викликала в більшості батьків відчуття дежавю. Після вистави вони дякували й показували на своїх дітлахів: “У нас свій вождь!”

Так, в Оксани Ілляшенко дитячі вистави виходять особливими, адже їх є для кого робити – надихає восьмирічна донька Настя. А вистава “Вождь червоношкірих”, на переконання режисера, актуальна й для більшості сучасних батьків, оскільки діти зараз саме такі, як у п’єсі, – гіперактивні, непередбачувані, які потребують багато уваги.

Сам О. Генрі писав не для дітей – для дорослих. Без чорного й білого, без однозначних висновків. Тобто самим читачам чи глядачам потрібно вирішувати, хто правий і чи добре те, чим закінчується вистава. Відповідно у такій п’єсі є чималий об’єм роботи для режисера.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Оксана Ілляшенко змінила в сюжеті лише кінцівку, у якій викрадачі та Джиммі – вождь червоношкірих – зустрічаються знову. Вдалим режисерським рішенням було й оформлення сцени у вигляді індіанської печери – з відповідними орнаментами та атрибутикою. Тут постаралася художник вистави Дарина Ярошенко. А те, що актори активно виходили на територію глядача – у залу, суттєво додало яскравих вражень дітлахам.

До речі, усі трюки на сцені актори ставили практично без будь-якого оснащення – рік тому, на початку роботи над виставою, колектив ще не знав, у якому приміщенні відбудеться прем’єра. Й акторська гра була надзвичайною.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Дуже переконливою зіграла хлопчика Джиммі Дарина Ярошенко. Особливо під час другої дії вистави, де нею було створено образи педагогів. Органічно вписалися у свою роль  Олександр Ярошенко та Євген Скрипник. Увесь колектив відпрацював як єдине ціле, на одному диханні.  Наступний показ цієї яскравої й веселої вистави відбудеться вже 20 листопада.

Театр тимчасово знаходиться в приміщенні клубу ВАТ “Червона зірка” (вул. Медведєва, 1). Довідки за телефонами: 24-14-03, 24-15-03, 39-54-38

P.S. 2 листопада Оксана Ілляшенко святкувала день народження. “Гречка” приєднується до  привітань та бажає талановитому режисерові нових цікавих робіт та натхнення!

Зоя Лебідь

Фото: Оксана Дубовик

Останні новини по темі
Європейський вояж кіровоградців
www.gre4ka.com.ua
www.gre4ka.com.ua
Кіровоградські чорнобильці: “Влада нас принижує й не хоче бачити”
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024