Фестиваль Docudays UA в Кіровограді

20:00, 19 Листопада, 2011

З 21 по 25 листопада 2011 р. 8-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завітає до Кіровоградської області.

Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 по 31 березня, Docudays UA вирушає у подорож Україною.

У цьогорічній конкурсній програмі та позаконкурсних показах взяли участь 63 стрічки з України та інших країн Європи, США, Канади, Нової Зеландії, Індії, країн Південної Америки і Африки.

Дитяча екологічна громадська організація “Флора” є організатором фестивалю у Кіровоградській області, партнерами у проведенні днів документального кіно на Кіровоградщині традиційно кожного року стають громадська організація “Територія успіху” та Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Чижевського.

Отже, з 21 по 25 листопада щодня о 15 годині запрошуємо до перегляду фільмів у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського.

21.11.11. Правосуддя для Сєргєя, 2010, 64 хвилин
реж. Ганс Германс та Мартін Маат

Це вражаюча  історія Сєргєя Магнітского, російського юриста, який помер у листопаді 2009-го у 37 років унаслідок тортур у слідчому ізоляторі Москви, так і не дочекавшись суду. Його загибель викликала обурення світової спільноти, але в самій Росії корумповані чиновники, винуватці трагедії, не були й не будуть притягнуті до відповідальності. Через рік після смерті Сєргєя Магнітского фільм розповідає про чоловіка, який заплатив найвищу ціну, намагаючись викрити всеохопну корупцію, в лабетах якої опинилась Росія. Зараз сім’я і друзі Сєргєя вперше згодилися говорити на камеру, аби розповісти історію пересічного громадянина, який наважився протистояти корупції на найвищому рівні.

22.11.11. Авто*Мат, 2009, 90 хвилин
реж. Мартін Маречек

Ініціатива «Авто*Мат» має на меті зробити місто комфортним для життя. Цей фільм – не просто відкрита критика машин та водіїв. Це спроба зрозуміти, що люди думають про цілі й місце людства на Землі. Стрічка показує розвиток ініціативи «Авто*Мат» через розмови з різними персонажами. Тут і генеральний директор автомобільної компанії Skoda, і мер Праги, а також соціологи, бізнесмени, мамусі на велосипедах та схибнуті автолюбителі… «Авто*Мат» – це рука допомоги, проте насамперед люди мають допомогти собі самі. Щоб полюбити свій«простір», вони мусять зробити його місцем для життя, а не транзитним вокзалом. Будь-який район чи село мають стати мікросвітом, створеним працею людей, де вони живуть, відпочивають, навчаються, спілкуються і гуляють, місцем, яке люди вважають своїм спільним домом.

23.11.11. Гугара / Gugara, Польща, 2008, 65 хвилин
реж. Анджей Дибчак та Яцек Нагловскі

«Ґуґара» евенською мовою означає звук дзвоника, який висить на шиї оленя. Це один із небагатьох звуків, що їх можна було почути в тайзі, але віднедавна тут не чути майже нічого, тільки тишу. За останні тижні Дмітрій і Татьяна, літні пастухи, втратили все своє стадо. Що робити в тайзі без нього? Особливо, якщо ви найостанніші пастухи у цьому краї. Решта вже покинули життя в лісі заради розташованого неподалік російського села. Це історія занепаду малих народів Сибіру. Документальний фільм-спостереження описує парадоксальний світ колишніх кочівників та оленярів, змушених відмовитися від свого споконвічного способу життя.

24.11.11. Ніде в Європі
Німеччина, Польща, 2009, 98 хвилин

Алі (39), Ваха (50), Тамара (55) і Руслан (33) – біженці. Вони втекли з Чечні, коли їх життю загрожувала небезпека. Зараз вони просять притулку в Європі й стають жертвами нового протистояння: людина проти державної машини. Як я можу довести, що я той, за кого себе видаю? Як переконати, що все пережите мною сталося насправді? І чи може мені хто-небудь допомогти? Тримаючи головних героїв у полі зору, автор протягом року документує їхні спроби знайти для себе місце в Європі. А поряд із цим на екрані з’являються їхні надії, страхи й жагуче бажання повернутися до звичного життя.

25.11.11. Килимок, Україна, 2010, 12 хвилин
реж. Андрій Роханський
Дискусія про тортури в міліції. Учасники: автор фільму Андрій Роханський та координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Завітайте на документальне кіно. Вхід вільний.

За матеріалами ОУНБ ім.Д.Чижевського і сайту http://www.docudays.org.ua

Останні новини по темі
Афіша Кіровограда 21.11-27.11.11
RSS www.gre4ka.com.ua
Юрій Журавель: «Як мурахи – санітари лісу, ми – асенізатори української естради»
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024