Школярам Бобринця розповідали маловідомі факти про Тараса Шевченка (ФОТО)

08:50, 14 Березня, 2018

13 березня в районній дитячій бібліотеці у Бобринці відбулася зустріч з відомим літературознавцем, письменником та професором Національного університету “Києво-Могилянська академія” Володимиром Панченком. Про це повідомляє прес-служба Бобринецької РДА.


Основною метою зустрічі Володимира Євгеновича з представниками від закладів культури та освіти Бобринеччини стало ознайомлення присутніх із маловідомими фактами з життя Тараса Шевченка.

Так, літературознавець розповів, що наразі працює над своєю новою авторською роботою “Шевченко зблизька”. Остання, за задумом письменника, буде містити в собі охарактеризування Тераса Шевченка, як звичайної людини та, зокрема, опише його короткі періоди перебування в Україні до і після викупу з кріпацтва.

У ході зустрічі автор детально зупинився на подорожах Кобзаря Україною протягом 1843-1846 рр. Зокрема, Володимир Панченко акцентував увагу присутніх на місцях у яких зупинявся та проживав Тарас Григорович, його колом друзів й знайомих в цей період тощо. Все це було підкріплено показом для учасників зустрічі відповідної фотопрезентації, яку підготував сам автор.

Окремою темою обговорення став опис особистих взаємовідносин Тараса Шевченка з його близькою знайомою Ганною Закревською. Останнє для більш кращого сприйняття було представлено в дослідницькому фільмі “Спокуси Березової Рудки”, над створенням якого допомагав працювати й Володимир Панченко.

Окрім цього із тематичними номерами перед присутніми виступили юні районні аматори: Анастасія Кузьмічова та Анастасія Кобзар, які порадували учасників зустрічі автентичними українськими піснями.

Насамкінець заходу всі охочі мали змогу задати власні питання відомому літературознавцю та отримати відповіді на них. Останні стосувалися, як і майбутньої роботи Володимира Панченка, так й інших його досліджень.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині повісився 16-річний студент
У Кропивницькому відкриється виставка світлин Василя Ковпака
Читайте також

Поблизу Гайворона, що на Кіровоградщині, у суботу, 2 березня, сталася смертельна ДТП.

12:00, 4 Березня, 2024

Спортсмени і спортсменки з Бобринецької громади вибороли 17 медалей на Чемпіонаті України з гирьового спорту....

11:36, 4 Березня, 2024

Роботи художників і художниць з Кіровоградщини потрапили до міжнародної пересувної виставки «Покоління війни». Розповідаємо, що це за роботи і як можна долучитися до проєкту....

10:39, 4 Березня, 2024