Найдавніша українська писанка родом з Волині? (ФОТО)
За повідомленням ZIK у серпні львівські археологи знайшли 500-лінтю писанку. Мешканка Кіровоградщини переконує, знає, яке у яєчка походження.
«Раніше знаходили давньоруські писанки ХІІ-ХІІІ ст., зокрема, у Жидачеві на Львівщині та у Хрінниках на Волині, але вони були керамічними. Ця ж писанка зроблена на шкарлупі, ймовірно, гусячого яйця. І вона дуже добре збереглась – приблизно на 80-90%», – розповідав Остап Лазурко, молодший науковий співробітник НДЦ «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України .
Науковці припускають, що це може бути найдавніша така писанка не лише у Львові, але й в Україні. Після опрацювання та консервації знахідки, вирішуватимуть, у який музей передати цінний артефакт.
До редакції “Гречки” написала листа Ірина Міхалєвіч, писанкарка з Олександрії, і розповіла, гортаючи каталог “Описание коллекции народных писанок” С.К.Кульжинского (укладений 1899 року), виявила зображення точнісінько такої писанки в таб.XXV рис.9.
Якщо оцінки майстрині правильні, то давню писанку ідентифіковано. Вона походить з Волині (волинські писанки славляться своєю автохтонністю).
Писанка у книзі з жовтою штриховкою і червоним тлом. Містить символ – вертикальний вуж. Якщо безконечник намальований вертикально, це вуж – добрий знак, його вважали охоронцем домашнього вогнища.
Праворуч – знайдена у Львові писанка, Ліворуч – ілюстрація з книги.