В художньому музеї відсвяткували Міжнародний день театру

18:34, 27 Березня, 2012

27 березня 2012 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито експозицію, присвячену Міжнародному дню театру.Міжнародний день театру відзначається щорічно, починаючи з 1962 року.

Свято встановлене в 1961 році у Відні на ІХ Конгресі Міжнародного інституту театру – це міжнародна театральна організація, заснована ЮНЕСКО в 1948 році в Празі. Театральне мистецтво є одним з найбільш дорогоцінних надбань культурного і духовного життя людства. Його чарівний світ завжди приваблював велику кількість прихильників своїм розмаїттям   та неповторністю. Цього дня ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята, тому, що  це – не тільки професійне свято майстрів сцени, а й  свято мільйонів вдячних глядачів.     

Кіровоградщина є батьківщиною першого професійного українського реалістичного театру. Тому у 2012 році Кіровоград  відзначатиме 130-у річницю з дня заснування у місті першого українського професійного театру. У 1882 році  на сцені Єлисаветграду відбулась перша прем’єра «Наталки-Полтавки» І.Котляревського. Біля витоків першого професійного театру стояли наші видатні особистості: М.Кропивницький, І.Карпенко-Карий, М.Садовський, П.Саксаганський, М.Заньковецька. Саме в нашому місті починається історії театру корифеїв, спадкоємцем якого є нині Кіровоградський державний академічний обласний  український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького.

Без театру корифеїв неможливо уявити сучасне культурне життя не лише нашого міста, а усієї України.  В його репертуарі – п’єси українських і російських драматургів, класиків, української, російської та світової драматургії. Тому саме нашому театру присвячена виставка.       В експозиції представлена робота кіровоградського художника, члена Національної спілки художників України Фелікса Полонського (1941 р. н.)  «Прем’єра». Художник зобразив  наш театр  в ХІХ ст. Архітектурне обличчя театру зображене й на картині художника-земляка Леоніда Корнєєва (1922-2009) «Театр ім. М.Кропивницького до реконструкції».Графічні картини нашого художника – земляка Миколи Добролежі (1925-2008)  презентують декорації та уривки із вистав, які були поставлені  в різні роки на сцені Кіровоградського державного  академічного  обласного   українського музично-драматичного  театру ім. М.Кропивницького. Це «Майська ніч» за творами М.Гоголя (1982), «Дай серцю волю, заведе в неволю» за М.Кропивницьким (1970), «Мартин Боруля» за п’єсою І.Карпенка-Карого (1990).

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [В художньому музеї відсвяткували Міжнародний день театру ]

На сцені Кіровоградського театру виступали як аматори, так і професійні майстри театрального мистецтва. Портрети акторів в різних театральних образах писав наш художник-земляк Володимир Федоров (1920-1986), який також деякий час працював у Кіровоградському драматичному театрі декоратором. Це портрети артистки Л.Тимош, акторів К.Параконьєва, О.Білецького та І.Марата. Також представлений «Портрет Івана Анастасьєва» пензля Леоніда Корнєєва.
Ольга Шаповал

Останні новини по темі
На Кіровоградщині лісівники посадять 1700 гектарів лісів(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua На Кіровоградщині лісівники посадять майже 1700 гектарів лісів(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Заокеанські бувальці Павла Босого: думки про життя та окремо про долю репертуарного театру
Заокеанські бувальці Павла Босого: думки про життя та окремо про долю репертуарного театру(ФОТО.ВІДЕО)
Читайте також

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024