100-тя Пласту – фотовиставка в Кіровограді(ФОТО)

12:10, 16 Травня, 2012

Сьогодні, 16 травня, в рамках вуличного фестивалю «Місто бібліотечних цікавинок!»(вул. Дворцова, біля ОЮБ ім. О.М.Бойченка), відбудеться фотовиставка,  присвячена «100-чю ПЛАСТовому руху в Україні». В експозиції – 30 світлин від 20 років минулого століття до сьогодні.

«Пласт» — національна скаутська організація України, мета якої – сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, на провідників українського суспільства.

Дата заснування Пласту — осінь 1911 року. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., саме ця дата вважається  днем народження організації. Засновниками Пласту є  Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко.

Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині Пласт — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (Між ними – в CША,  Apгeнтині, Канаді) та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні організація діє у 24 регіонах України. Як і в минулому столітті, сьогодні Пласт продовжує виховувати свідомих громадян –  провідників   суспільства.

Співорганізатори виставки: Станиця Кіровоград Пласту – Національної скаутської організації України, запрошують всіх кіровоградців доторкнутися до пластової історії на Кіровоградщині, а пластунів пригадати недавні події з власного життя зафіксовані у фотознімках.

 

 Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info   100-тя Пласту в фотокартках - виставка в Кіровограді(ФОТО)

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info    100-тя Пласту в фотокартках - виставка в Кіровограді(ФОТО)

За умови, якщо надворі падатиме дощ, виставку  перенесуть до приміщення бібліотеки.

Якщо вас цікавить діяльність «Пласту» в Кіровограді – пишіть на адресу сайту або телефонуйте за номером 066 710 88 22.

Останні новини по темі
Квіткові дива в експозиції художнього музею
Квіткові дива в експозиції художнього музею
У краєзнавчому музеї субота буде зірковою
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024