Квіткові дива в експозиції художнього музею
В Кіровоградському обласному художньому музеї представлена персональна виставка творів Анатолія Данилова “Магія квітів”.
Анатолій Данилов народився в грізний, воєнний 1941 рік в с. Каніжі Новомиргородського району Кіровоградської області. З дитинства любив малювати. І в 1966 році він вступив до Ленінградського художнього училища ім. В. Сєрова, яке закінчив з відзнакою у 1970 році. В училищі на талановитого студента звернув увагу професор Кирило Іогансен
і запросив його на навчання до себе на факультет монументально – декоративного живопису вищого художньо – промислового училища ім. В. Мухіної. З училища А. Данилов вийшов з ґрунтовними навичками і знаннями. В 1975 році повернувся на рідну Кіровоградщину. В Кіровоградських художньо – виробничих майстернях Художнього фонду УРСР працював художником до 2000 року. За роки роботи ним було виконано десятки розписів. У 1992 році була створена найвідоміша його робота – мозаїка на фасаді Кіровоградського Національного технічного університету «Дотик».
Працював художник в різних жанрах – живопис, графіка, постійно знаходився в творчому пошуку. Для творчості Данилова характерні чітка композиція, продумана кольорова гама. Портрети, виконані ним, романтичні, ліричні, позначені роздумами автора і його ставленням до моделі, за колоритом монохромні. Образи композицій чітко окреслені, глибоко індивідуальні.
В експозиції представлена одна із найцікавіших сторінок творчості художника – квіти. Вони ніби завмерли в передчутті звільнення від земного тяжіння і готові злетіти в безмежжя простору. Його роботи випромінюють любов до квітучої української природи, життєствердженність, святковість та оптимізм. Це його діалог про прекрасне з глядачем, запрошення в країну, де цвітуть загадкові, милі серцю, чудові квіти.
Художник брав участь в республіканських і всесоюзних виставках. Його роботи зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї, в приватних колекціях України, Росії, Польщі, Німеччини, США. Ім’я Данилова А.О. занесене до Енциклопедії Сучасної України.
Валентина Ноженко