Ректор Мельник обдурив усіх за допомогою «здохлої» батареї

18:31, 10 Серпня, 2013

Ректор Національного університету податкової служби України Петро Мельник, який перебував під домашнім арештом після затримання в момент одержання у своєму робочому кабінеті двох хабарів у розмірі $5 тисяч і $10 тис., учора втік, позбувшись надягнутого на нього міліціонерами електронного браслета.


“Сигнал тривоги надійшов на пульт контролю над особами, які перебувають під домашнім арештом. Нині на місці працює слідчо-оперативна група. Вжиті необхідні заходи щодо розшуку підозрюваного”, – йшлося в повідомленні МВС України. Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко призначив службове розслідування з метою з’ясування всіх обставин того, що сталося.

Мої колеги припустили: втеча «запеклого корупціонера» санкціонована кимось з оточення Президента Віктора Януковича з метою «зміцнити керівництво МВС України». Віталій Юрійович, котрий вцілів після «Врадіївського скандалу» (коли лейтенант та капітан міліції згвалтували й побили до напівсмерті 29-річну матір-одиначку Ірину Крашкову), вдруге протягом місяця «повиснув на волосині». Підлеглі генерала внутрішньої служби (спеціальне звання еквівалентне званню генерала армії у Збройних силах – авт.) опинилися на додачу ще й «під ковпаком» прокуратури.

Це відомство, зрозуміло, тепер має підстави говорити про свою «прозорливість». Його представники до хрипоти доводили Печерському суду Києва: відпускати Мельника під домашній арешт ні в якому разі не можна!

Адвокати ж наводили довгий перелік «чеснот» свого довірителя. Петро Володимирович і заяву вже написав про добровільне складання з себе ректорства у 7-му за ранжиром «силовому» вузі України, і на захворювання серцево-судинної системи страждає, і взагалі законослухняний донезмоги.

У середу заарештованому, але відпущеному додому до 27 вересня включно, наділи на ногу електронний браслет вагою 80 грамів. Розумний пристрій налаштували на так звані коридори переміщення. Заарештований міг ходити не тільки по будинку, а й їздити до найближчої лікарні у місті Буча без ризику потрапити в немилість як «злісний порушник закону». Зрізати або зняти цю штуковину непомітно неможливо. Принаймні в МВС у це вірили до вчорашнього дня.

Будинок, де нудився заарештований ректор, із учорашнього ранку був оточений правоохоронцями. На камеру або на диктофон коментарі не давали, мовляв, дочекайтеся офіційної заяви Департаменту зі зв’язків з громадськістю міністерства внутрішніх справ.

“Втік він, чи ні, я вам не скажу. Просто на столі лежав браслет”, – сказав адвокат ректора Податкового університету Руслан Місюна.

На питання, чи знає адвокат, де зараз знаходиться його підзахисний, він відповів: “Ні, не знаю. Вчора ввечері приїхав слідчий і пред’явив мені, як адвокату, і Мельнику клопотання про зміну запобіжного заходу триманням під вартою. Слідчий мотивував це тим, що Мельник нібито порушує режим, оскільки в Телевізійній службі новин (ТСН, програма на телеканалі «1 +1» – авт.) був показаний сюжет, де розповіли, що нібито Мельник знаходиться не в тому будинку, в якому повинен бути за рішенням суду. Але ще вчора слідчий переконався, що Мельник нічого не порушує, і знаходиться там, де повинен знаходитися за рішенням суду”, – сказав адвокат.

Дільничний інспектор Ірпінського РВВС начебто запідозрив псування електронного браслету ввечері у четвер (батарея у пристрої виробила ресурс, але у міліції… не знали, як її замінити), проте навідатись до шанованого усіма земляка спромігся лише у п’ятницю вранці.

Довідка «Гречки»: Петро Володимирович Мельник, ректор Національного університету Державної податкової служби України, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, державний радник Податкової служби першого рангу, заслужений економіст України. Народний депутат України III, V та VI скликань. Кавалер орденів «За трудові досягнення» ІV ступені, «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, срібного ордена Святого князя Володимира ІІ ступеня, лицар ордена «Святого Дмитра Солунського» ІІІ ступеня. Має медаль «За трудові заслуги». Нагороджений Кришталевим мечем Справедливості та Срібним мечем у петлицю. Відзначений нагрудними знаками «Відмінник освіти України», «Почесний працівник податкової служби України», «Відмінник податкової міліції України» та «За честь і службу». Є членом Клубу ректорів Європи і почесним професором Міжнародного Віденського університету.

Взаємини заарештованого громадянина Мельника з главою уряду Миколою Азаровим завжди були напрочуд гарними. Саме Микола Янович, будучи за часів президентства Леоніда Кучми головою Державної податкової служби, допоміг перетворити заштатний Ірпінський торфотехнікум у Київській області на один з найпрестижніших «силових» вишів.

Коли міліціянти готували спецоперацію з передаванням ректорові Податкового університету мічених грошей, Азаров перебував у черговій відпустці. Дозвіл на оперативну розробку «великої рибини», якою вважається мультимільйонер з Ірпеня, давав перший заступник глави Кабінету міністрів Сергій Арбузов.

Повернувшись з відпочинку, прем’єр-міністр, природно, роблено обурився зникненням вірного друга і людини, до мозку кісток відданої справі Партії регіонів. «Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко доповів мені про цей інцидент, – написано на персональній сторінці М. Азарова у Facebook. – Я доручив йому вжити всіх необхідних заходів, які вживають органи внутрішніх справ у подібних ситуаціях. Вважаю таку поведінку Мельника неприпустимою».

У якому напрямку і з якого вокзалу «евакуювали» ректора Мельника?

Найнадійнішим представляється маршрут з міжнародного аеропорту «Бориспіль».У 2005 році, ледь прийшовши до влади, оточення тодішнього Президента України Віктора Ющенка влаштувало справжнє «полювання» за видними діячами «злочинного режиму Леоніда Кучми», попередника Віктора Андрійовича. Арешту підлягали відразу кілька губернаторів та мерів, які насмілилися брати участь у «Сіверськодонецькому шабаші» та вирікати на ньому «сепаратистські заклики». Глави Сумського, Київського й низки інших регіонів були змушені на деякий час сховатися в сусідній Росії.

– Анатолій Андрійович Засуха тоді не втікав, – пояснювала згодом авторові цих рядків дружина екс-губернатора Київщини депутат Верховної Ради Тетяна Іванівна Засуха. – Вони (тодішній «головний чекіст України» Олександр Турчинов та міністр внутрішніх справ Юрій Луценко – авт.), звичайно ж, віддали команду своїм «шукачам» якнайшвидше зловити мого чоловіка. Але їм не зрозуміти: якщо людина довгі роки на керівних постах на Україні та в найзаможнішому її регіоні, між ним та іншими керівниками встановлюються взаємини особливого рівня… Мій чоловік приїхав до Борисполя на власному автомобілі, перед рейсом на Москву на очах у всіх поговорив зі старшим офіцером Прикордонної служби, з генеральним директором аеропорту.

Учора о 15 годині Печерський суд Києва мав розглянути клопотання слідчого про зміну запобіжного заходу свободи для ректора Петра Мельника. Засідання перенесли на 12 серпня – через неявку до суду фігуранта справи про побори зі студентів та абітурієнтів. Як розповів адвокат Мельника Олексій Назаренко, «до засідання суду слідчі намагатимуться знайти Мельника».  

Коментар експерта

Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій:

– Вуз, яким до останнього часу керував Петро Мельник – один з двох базових для підготовки податківців для всього СНД. Історія з хабарами побічно вдарить і по репутації «рівновеликого» Фінансового інституту у Москві, і по спорідненими навчальним закладам Казахстану, Білорусії та інших держав. Ще більше постраждає Партія регіонів, позаяк депутат Мельник представляв однойменну фракцію у двох скликаннях Верховної Ради, особисто розробляв близько десятка найважливіших законів, включаючи антикорупційні. Ну а втеча, якщо вона насправді була, – безсумнівний негатив для міністра внутрішніх справ і ще більшою мірою для високопоставлених покровителів ректора.

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Обираємо секцію для себе і дитини: гімнастика Тайзо (ВІДЕО)
Кіровоград. Інформаційний портал.www.gre4ka.info.Страшний сон кіровоградських комунальників повернувся(ФОТО).
Страшний сон кіровоградських комунальників повернувся(ФОТО)
Читайте також

Щорічно 4 жовтня відзначають річницю створення 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго. З нагоди цього дня командир полку підготував відеопривітання...

11:48, 4 Жовтня, 2024

Курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ, що базується у Кропивницькому, вибороли золоті медалі на чемпіонаті України з боротьби самбо....

11:36, 4 Жовтня, 2024

Як і будь-яка хірургічна процедура, імплантація може супроводжуватися ускладненням. І хоча вони трапляються вкрай нечасто, знання про можливі ризики допоможе вам підготуватися д...

11:35, 4 Жовтня, 2024