Надзвичайні події

Вибух у Кропивницькому: підривні роботи провів кар'єр, який офіційно не працює (ВІДЕО)

. 18196

 

Сьогодні, 11 травня, близько 9.00 мешканці Кропивницького відчули потужний вибух на кар'єрі між Кропивницьким і Соколівським, який офіційно не працює 5 років, і за даними ДНВП "ГЕОІНФОРМ УКРАЇНИ" немає спецдозволу на користування надрами.

 

unnamed

Фото з сайту "Кіровоградського кар'єру"

Ранковий вибух

Як повідомили у пресслужбі міськради з посиланням на управління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту, це відбулись технологічні роботи ВАТ "Кіровоградський кар'єр".

Таким чином після трьох сигнальних сирен відбувся вибух, який відчули мешканці Соколівського і Кропивницького. До якихось районів дійшов лише звук. Мешканці ж Новоолексіївки відчули підрив як землетрус.

- Стіни ходуром ходили. В гаражі з полиць попадали інструменти, - розповів мешканець Новоолексіївки. За його словами, таких потужних вибухів не було на кар'єрі останні кілька років. Згодом відбувся ще один підрив, про який повідомили сирени.

Люди активно це почали обговорювати в соцмережах.

kar

Зокрема, останній настільки потужний вибух, що його відчуло все місто був у 2011 році

Історія роботи "непрацюючого" кар'єру

У 2013 підприємстві анульовано спеціальний дозвіл на користування надрами.

З 2015 підприємство офіційно в стані припинення і не працює. Та і немає дозволу на розробку надр.

Постановою Господарського суду Кіровоградської області від 26 жовтня 2015 року ВАТ «Кіровоградський кар’єр» визнано банкрутом та розпочато процедуру ліквідації. Ліквідатором призначено арбітражного керуючого Стіфутіна І.В.

За яку тоді департамент промисловості надав мешканцям у відповіді на звернення, підприємство звільнило всіх працівників і не веде роботи з видобутку, натомість діє договір оренди майна підприємства-банкрута з ТОВ «Гранітпромпереробка».

Проте, у 2017 мешканці Соколівського, у яких просто під вікнами працює це підприємство, заявили - насправді роботи ведуться. Нижче можна переглянути відео підривів 2017 року.

12 лютого 2020 обласну екологічну інспекцію не пустили з перевіркою на на територію "Кіровоградського кар'єру" та "Гранітпромпереробки". Тоді заступник начальника обласної екологічної інспекції Юрій Сисак, вкотре повідомив, що термін дії спеціального дозволу на користування надрами у підприємства "Кіровоградський кар'єр" закінчився.

kar1

Хто власники

Кінцевим бенефіціарним власником ВАТ «Кіровоградський кар'єр» є Олександр Крившенко,який балотувався у міськраду від партії "Батьківщина" на місцевих виборах у 2015, та Вадим Карпов.

ТОВ «Гранітпромпереробка», якому нібито здали в оренду техніку «Кіровоградського кар’єру» зареєстроване у 2015 на вулиці Автолюбителів у Соколівському.

15.08.2016 підприємство на 5 років отримало дозвіл на використання машин і устаткування у Держгірпромнагляду. Проте, за даними ДНВП «Геоінформ України» підприємство ніколи не отримувало спецдозволу на розробку надр.

Тоді засновником і кінцевий контролером офіційно була Людмила Анатолівна Єремішко. У 2016 році Людмила Єремішка представлялась журналістам представником фірми «Балтимор», намагаючись встановити без необхідних документів МАФи біля готелю «Київ». ПП "Балтимор" також на той час перебувало в процесі припинення через банкуртство. Кінцевим власником підприємства був Віктор Згама, який на той час також був директором «Кіровоградського кар'єру».

Зараз за даними Єдиного реєстру підприємств зараз кінцевим бенефіціарним власником є Олег Геннадійович Зайцев, а право підпису на підприємстві має той же Віктор Згама.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама