Чи законно відмовляти у розрахунку платіжною карткою

11:09, 25 Жовтня, 2018

Відмова прийняти для розрахунку банківську картку споживача є прямим порушенням Закону України «Про захист прав споживачів».

Згідно з законом продавцю забороняється у будь-який спосіб обмежувати використання споживачем електронних платіжних засобів. За порушення цього права споживача на суб’єкта господарювання накладається штраф у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Головне управління Держпродспоживслужби в області звертає увагу, що підприємці у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг господарювання повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків.

Винятками є заклади з торговельною площею до 20 квадратних метрів (крім автозаправних станцій); торгові точки у населених пунктах, де проживає менше 25 тис. осіб; заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують учнів, студентів, викладачів вищих, професійно-технічних чи загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств та ін.

Отож, якщо вам не дають можливості розрахуватися банківською карткою в кафе чи в магазині, притримуйтеся наступного алгоритму дій:

1. Дізнайтесь реквізити суб’єкта господарювання. Це можна зробити у «Куточку споживача». Вам потрібні місцезнаходження, назва, ІПН чи код ЄДРПОУ.

2. Оформіть лист-скаргу, в якому обов’язково опишіть порушення (вкажіть дату здійснення порушення та його суть, питання, зауваження, прохання чи вимоги); зазначте реквізити суб’єкта господарювання; вкажіть ваші контактні дані.

3. Надішліть лист-скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області: поштова адреса – вул. Тараса Карпи, 84, м.Кропивницький, 25006 або електронна адреса – gudpss@kr.consumer.gov.ua

 

Останні новини по темі
Банкноти англійських авіаторів: олександрієць зібрав колекцію антикварних купюр (ФОТО)
kol3
54a66585b3c20c8e689ca151fd1801c0 575x36359f83e9b741d6
Три книги кропивницького видавництва потраплять до бібліотек по всій країні
Читайте також

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024

Після обшуків в Кіровоградській обласній прокуратурі Вищий антикорупційний суд наклав арешт на мобільний телефон ймовірно довіреної особи Юрія Ковальова — першого заступника кер...

17:24, 15 Липня, 2024