Керівництво «Ощадбанку» знало про ймовірні проблеми з «Креативом» ще три роки тому (ДОКУМЕНТИ)

16:53, 26 Жовтня, 2018

Минулого вівторка за підозрою у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 мільйонів доларів США державного банку затримано та повідомлено про підозру низці посадових осіб АТ «ОЩАДБАНК» та підприємств групи «Креатив».

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Досудовим слідством встановлено, що протягом вересня 2013 – січня 2014 років бенефіціарні власники групи «Креатив», діючи за попередньою змовою зі службовими особами ПрАТ «Креатив» та АТ «Ощадбанк», ТОВ «ЗМЖ», працівниками ПАТ «Креатив Груп» і ТОВ «Кредитне Брокерське Агентство», заволоділи грошима, отриманими ПрАТ «Креатив» в АТ «Ощадбанк» за договором кредитної лінії в сумі 20 млн. дол. США, що на момент вчинення злочину складало 160 млн. грн.», – йдеться у повідомленні.

Наступного ж дня Генеральний прокурор України підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та взяття під варту нардепа Станіслава Березкіна за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.1 ст.366 КК України.

За інформацією Холодницького, це стало можливим завдяки злагодженій роботі прокурорів САП та детективів НАБУ. Проте, за нашими даними, фінансову піраміду змогли викрити самі потерпілі, яких також ошукало керівництво та власники ПрАТ «Креатив».

Окрім фінансових установ, від дій керівництва та власників «Креативу» потерпіли десятки представників агробізнесу – фермери та зернотрейдери, серед них і Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційно-торговий дім – ЛС».

Директор товариства «Інформаційно-торговий дім – ЛС» Сергій Руденко вважає, що ці злочини можна було розкрити значно раніше, адже він особисто повідомляв про них керівництво держави та правоохоронних органів. Однак жодної реакції на той час не було.

«Ще 30 квітня 2015 року ми відіслали лист Прем`єр – міністру України Арсенію Яценюку і керівництву ДФС України, міністру фінансів України Наталії Яресько, голові Нацбанку Валерії Гонтаревій, Голові правління АТ«Ощадбанк» Пишному А.Г., Голові правління Державного експортно-імпортного банку «Укрексімбанк» Гриценко О.В. та Голові правління ПАТ«Укрсоцбанк». Ми просили провести перевірку ПрАТ “КРЕАТИВ” з питань дотримання законодавства при зберіганні соняшника і наявність заставного майна банків. Проте банки або не відповіли або відповіли що вони все контролюють і діють згідно законодавства. 

yacen01

yacen02

В результаті Кіровоградська ОДПІ ГУ ДФС в Кіровоградській Області надіслала нам запит з проханням надати інформацію і документи на її підтвердження по взаємовідносинам з ПрАТ “КРЕАТИВ” . Ми надали пояснення на 6 аркушах та на 355 сторінках копії документів. На тому вся перевірка ДФС закінчилось», – розповів директор ТОВ “ІТД-ЛС”.

Серед іншого в листі до екс-Премьєр-міністра Яценюка було зазначено: «Просимо ВАС провести перевірку ПрАТ «Креатив» з питань дотримання законодавства під час зберігання насіння соняшника за договорами укладеними ним з ТОВ «Інформаційно-торговий дім – ЛС», і не дати олігарху Березкіну С.С. знищити наше підприємство. Цим ВИ врятуєте і існування декількох сільгосппідприємств в Кіровоградській області. Не дозвольте олігарху Березкіну С.С. користуватися підприємством ПрАТ «Креатив» як податковою ямою для відмивання коштів, вкрадених у чесних підприємців».

Керівництво товариства «Інформаційно-торговий дім – ЛС» переконане, що саме бездіяльність представників влади у Києві та їх підлеглих на місцях, призвела до збитків держави та представників бізнесу.

yacen 03

Окрім цієї переписки, в розпорядженні «Гречки» є рішення господарського суду м. Києва у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Креатив» в якому наведені дані фінансово-економічного аналізу діяльності цього підприємства за декілька років. Серед іншого, в судовому рішенні повідомляється про наявність непрямих ознаки приховування банкрутства та доведення до банкрутства підприємства. Зокрема у ІІІ кварталі 2015 року виявлено нестачу активів (основних засобів, запасів, фінансових інвестицій тощо) на загальну суму 1060,9 мільйонів гривень, що може свідчити про умисне нанесення підприємству збитків.

Також чималі суми витрачались на фінансування інших бізнес-проектів. Як пояснило керівництво ПрАТ “КРЕАТИВ”, до середини 2015 року позикові кошти підприємства витрачались на фінансування інших бізнес-проектів Групи «Креатив», не пов`язаних з діяльністю підприємства, при цьому фінансові витрати та збитки від курсових різниць за цими кредитами покладались на підприємство.

Також у рішенні суду зазначено про суттєву різницю між пасивами та активами «Креативу». При пасивах 19 млрд 419 млн 067тисяч 583,55 грн, активів відшукали лише на 33 млн. 417тисяч 650,80 грн, яких явно не достатньо для погашення всієї кредиторської заборгованості.

Ухвалою суду від 14 червня 2017 року затверджено реєстр вимог кредиторів серед яких десятки підприємств та банківських установ, яким власники «Креативу» заборгували від кількох десятків тисяч гривень до кількох мільярдів. Скажімо, лише підтверджені кредитні забов`язання ПрАТ «Креатив» перед українськими, закордонними та міжнародними банками складають 18 293 296 442.6 гривень.

Тим часом, вчора слідчими суддями Солом’янського районного суду міста Києва розглянуто клопотання прокурорів САП про обрання запобіжних заходів 10 підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом заволодіння кредитними коштами АТ “ОЩАДБАНК”. Про це написав сьогодні Назар Холодницький на своїй сторінці у Фейсбуці.

За наслідками розгляду клопотань усім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави, в тому числі й голові наглядової ради та бенефіціару ПАТ “Креатив Груп” Максиму Березкіну, сину народного депутата України Станіслава Березкіна та, за версією слідства, одним з організаторів цієї схеми.

Вже сьогодні всі підозрювані вийшли під заставу. За Максима Березкіна внесено 5 мільйонів гривень.

Останні новини по темі
Питання відшкодування різниці в тарифах для «Дніпро-Кіровоград» піднімуть у Верховній Раді
seme1
АТОвці Кіровоградщини отримали понад 16 тисяч гектарів землі
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024