Питання відшкодування різниці в тарифах для «Дніпро-Кіровоград» піднімуть у Верховній Раді

17:15, 26 Жовтня, 2018

Народний депутат від партії “Самопоміч” Роман Семенуха під час робочого візиту в Кропивницький зустрівся з керівництвом ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

Гендиректор підприємства Роман Ілик коротко розповів про нинішній стан підприємства, його досягнення та проблеми.

Серед іншого, через неконкурентоспроможну зарплату, наразі підприємству бракує 150 працівників. Підняти зарплату працівникам не підвищуючи тариф технічно неможливо, пояснює керівник. Проте проти підвищення активно виступають громадські активісти.

«Заробітна плата по Кіровоградській області, на жаль, суттєво сьогодні гірша ніж в сусідніх регіонах. На підприємстві вона навіть нижче середньої – 6 тисяч гривень. Тому пропозиція від фінансового управління вплинути на Міністерство, підвищити коефіцієнт і принаймні вирівняти заробітну плату до середнього рівня по області, щоб колектив хоч якось міг заповнити вакансії на робітничі професії, зрозуміла. Бо робітничі професії на водоканалі, це якраз ті люди, які забезпечують безперебійність подачі води», – сказав Семенуха і додав, що це якраз те питання, яким мають займатись нардепи.

seme

Також не зовсім ефективно різницю в тарифах відшкодовує держава.

«Вже третій рік поспіль ОКВП отримує новий тариф із запізненням. І не ми одні. Деякі водоканали із затримкою на три місяці, деякі на півроку. Наша асоціація зверталась неодноразово до депутатів Верховної Ради, що все таки різниця в тарифах для водоканалів є. І ми просимо, щоб все таки віддали ту різницю в тарифах», – зазначив Ілик.

Так, за словами керівника передбачена законом і зафіксована на 1 січня 2016 року недоотримало 14 млн грн. відшкодування різниці в тарифах. Якщо ж брати до уваги 2016 – перше півріччя 2018 років, 88 млн грн. недоотримало підприємство. Суми стосуються тарифів для населення і держустанов, не враховуючи госпрозрахункові підприємства, по яких різницю в тарифах ніколи не відшкодовують, попри те, що тариф однаковий для всіх.

«Коли виникає питання про компенсацію тієї чи іншої тарифної різниці, на фоні бюджетного процесу виникає питання де взяти гроші? Різним містам це по різному компенсують. Наприклад, Київ має велике представництво у парламенті. І ви бачили, мабуть, як для того, щоб запустити тепло в Києві своїм рішенням уряд фактично відібрав різницю в тарифах», – прокоментував ситуацію нардеп. Він пообіцяв підняти питання і сподівається на підтримку асоціації міських голів.

 

Останні новини по темі
Громадський бюджет Знам`янки: Wi-Fi зона, оновлення сміттєвого та спортивного майданчика
pr3
KREATT1
Керівництво «Ощадбанку» знало про ймовірні проблеми з «Креативом» ще три роки тому (ДОКУМЕНТИ)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024