П’ять лізингових тролейбусів обійдуться Кропивницькому в 36 мільйонів

16:54, 29 Жовтня, 2018

Згодом місто поповниться новим електротранспортом – тролейбусами з автономним ходом, які візьмуть у лізинг під 16,5% річних у «Приватбанку».

Як розповів «Гречці» начальник управління розвитку транспорту і зв’язку міськради Олександр Вергун, реалізувати проект  в Кропивницькому мають вже в грудні.

– Станом на 25 жовтня весь пакет документів, необхідний для укладання договору фінансового лізингу з боку міської ради, управління транспорту та комунального підприємства «Електротранс» надані до фінансової установи, – розповів Олександр Вергун.

За словами Олександра Вергуна, 24 жовтня відбулося засідання кредитного комітету «Приватбанку», на якому було погоджено надання коштів на придбання п’яти тролейбусів з автономним ходом у лізингу в машинобудівного заводу «Південмаш» (м. Дніпро).

Нагадаємо, попередньо планувалося придбати 10 тролейбусів з автономним ходом, якщо банк надасть вигідні умови лізингу.

Відзначимо, що придбання тролейбусів з автономним ходом були передбачені оновленою Програмою розвитку міського пасажирського транспорту та зв’язку в Кропивницькому на 2018-2020 роки, яка передбачає  розвиток міського електротранспорту.

Цікаво, що ідею розвитку електротранспорту в місті відзначили європейські експерти шостої Української академії інтегрованого розвитку міст, яка відбувалася в Кропивницькому 25-26 жовтня. Представник компанії Співрозробника Настанов ЄС з розроблення SUMP Зіґфрід Руппрехт, відмітив ідею Кропивницького розвивати електротранспорт. За його словами, свого часу в Європі відмовилися від тролейбусів, а нині вже шкодують про вчинок.

 

Умови лізингу: місто переплатить майже 10 мільйонів гривень відсотків

За попередніми перемовинами вартість усього проекту з відсотками складає близько 36 млн грн. Тобто вартість одного тролейбуса в результаті складає понад 7 млн грн.

Вартість п’яти тролейбусів без відсотків – близько 27 млн грн.

Загальний відсоток по закупівлі – 16,5% річних.

У міські раді планують розрахуватися за умовами лізингу до серпня 2020 року.

–  Розбиті ці кошти на 21 місяць, – каже начальник управління розвитку транспорту і зв’язку міськради Олександр Вергун. – Якщо розпочнеться оплата по договору фінансового лізингу в грудні 2018-го року, то останній платіж має бути в серпні-вересні 2020-го року.

44812329 281574889152634 1588618848427311104 n

За інформацією «Наші гроші», наприклад, тролейбуси «Дніпро-Т203» виробництва заводу «Південмаш» коштували рівненським комунальниками 6,45 млн грн, а комунальникам Дніпра – 7,82 млн грн.  

 

Співпраця з «Південмаш» продовжується

Закуповуватиме Кропивницький тролейбуси виробництва дніпровського заводу «Південмаш». Це державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова», що спеціалізується на виробництві зразків сучасної ракетно-космічної техніки. 

До речі, це буде вже не перша співпраця міста з «Південмашом».

– Це той завод, який випускає тролейбуси марки «Дніпро». У 2016-му році ми купили 20 таких тролейбусів, – каже Олександр Вергун. – Це підприємство також виробляє наразі вже тролейбуси з автономним ходом.

Відзначимо, що тролейбусами «Дніпро-Т203» з автономним ходом виробництва «Південмаш» вже користуються в інших українських містах.

– Такі тролейбуси добре себе зарекомендували в інших містах: Дніпро, Маріуполь, Рівне, – каже пан Вергун. – І нині за умовами договору фінансового лізингу інші населені пункти також купують ці транспортні засоби.

Довідково: «Дніпро-Т203» – 12-ти метровий низькопідлоговий тролейбус, який виготовляється на Мінському автомобільному заводі (МАЗ) в Білорусі, з 2017 року комплектується в Україні, на «Південмаші». Тролейбус має опцію автономного ходу до 20 км. Тролейбус оснащений акумулятором китайського виробництва, на який завод-виробник дає гарантію в 10 років.

20621103 806854769474765 1016361380466139449 n 770x578

– Вся база нашого комунального підприємства сформована таким чином, що весь рухомий склад це автобуси марки МАЗ і тролейбуси марки «Дніпро». Ці всі транспорті засоби збудовані на одній платформі Мінського автомобільного заводу, – відзначає пан Вергун про обраний завод для співпраці. – Тролейбуси, який випускає дніпровський автовиробник також побудовані на платформі кузов Мінського автомобільного заводу і по своїх технічних характеристикам, і по якості, і по досвіду експлуатації вважається одним із найкращих транспортних засобів.

Загалом тролейбуси з автономним ходом в країні випускають ще кілька заводів.

 

Переваги: економія на прокладанні контактної мережі

До переваг тролейбуса з автономним ходом відносять те, що він може пересуватися без під’єднання до контактної мережі в межах 20 км. Тобто це дозволить місту зекономити на прокладанні електромереж із тяговими підстанціями. Принаймні в міськраді кажуть про те, що  вартість такого транспорту значно нижча вартості облаштування електромержі.

– Розвивати наразі контактну тролейбусну мережу – дороговартісний захід, – відзначає Олександр Вергун. – Приміром, вісім місяців тому будівництво кілометру контактної мережі з урахуванням опор, самого дроту, усіх інших елементів складала близько п’яти мільйонів гривень. Крім того, для живлення цієї контактної мережі потрібна тягова підстанція, що вісім місяців тому коштувала близько 30 мільйонів гривень. І якщо побудувати тролейбусну мережу по тому напрямку, на якому ми плануємо впровадити тролейбуси з автономним ходом, то  необхідно близько 20 кілометрів контактної мережі. Тобто в загальному облаштування контактної мережі коштувало б близько 170 мільйонів, з врахуванням як мінімум двох підстанцій та протяжності мережі.

 

Маршрут тролейбусів: від аеропорту до агровиставки

Нові тролейбуси курсуватимуть до вулиці Мурманської, де щорічно відбувається Міжнародна агровиставка.

Тролейбуси планують запровадити за наступним маршрутом: з’єднати вулиці Мурманську, Яновського через 101-й мікрорайон, АС №2, далі вулиця Яновського до Телецентру, вулиця Садова вниз до Клинцівського мосту, потім по вулиці Кропивницького до третьої поліклініки, потім по вулиці Шевченка до вулиці Великої Перспективної, і далі вулиці Євгена Маланюка, Полтавська до аеропорту, до автовокзалу №1, – розповідає Олександр Вергун.

Нині також розглядається пропозиція продовжити маршрут тролейбусів до Лісопаркової.

 

Кропивницький за кошти ЄБРР придбає ще тролейбусів

В рамках укладеного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку в наступному році місто має розпочати процедуру закупівлі додатково ще 20-30 тролейбусів.

Буде це 20 чи 30 тролейбусів – питання відкрите, – відзначає начальник управління розвитку транспорту і зв’язку міськради Олександр Вергун. – Крім того, договором передбачена модернізація наявної контактної мережі протяжністю 52,8 км по місту і п’яти підстанцій. До речі, тягові підстанції в місті експлуатуються вже близько 40 років.

Раніше повідомлялося, що загалом весь інвестпроект розрахований на 282,5 млн грн під 2-3% річних терміном на 15 років.

Валерія Жовтун. Фото uazmi.org, itc.ua

 

Останні новини по темі
Семеро жителів Кропивницького ймовірно отруїлись у “Смачних традиціях”
харчове отруєння
oblast
У Верховної Ради України просять перейменувати Кіровоградську область на Інгульську
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024