У Верховної Ради України просять перейменувати Кіровоградську область на Інгульську

16:34, 29 Жовтня, 2018

В електронних петиціях офіційного сайту Верховної Ради України розмістили звернення щодо перейменування Кіровоградської області на Інгульську.

Відповідна петиція зареєстрована 26 жовтня.

«Більш історично та географічно правильною для теперішньої Кіровоградської області  назва Інгульська, а не Кропивницька»,- пише автор петиції Андрій Дьорко

Також у петиції йдеться про те, що є низка історичних та географічних фактів, які дають підстави для того щоб перейменувати  область на Інгульську.

Автор відзначає, що на території області був центр Інгульської паланки, яка розташовувалась в усті річок Інгул і Кам’янки на місці сучасного с. Інгуло-Кам’янка в Новгородківському.

«Крім того, в Кіровоградській області беруть початок дві річки, а саме Інгул та Інгулець (Малий Інгул). Вони протікають майже через всю область та є найбільшими в області серед річок, які тут починаються. Трансформація назви Інгул базується на тюркській фонетичній обробці (вірогідно з ХІІІ століття) східнослов’янського слова Уголъ. Дотюркське функціонування даного гідроніму лінгвісти пов’язують зі східнослов’янськими племенами уличів (угличів), які населяли в 6-9 ст., зокрема, територію сучасної Кіровоградської області»,- відзначає автор.

До кінця збору підписів лишається 88 днів. Наразі підтримали петицію лише 4 осіб із 25 000 необхідних.

Нагадаємо, У Верховній Раді зареєстровано законопроект про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.

Довідково: У червні 2018 року профільний комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя надав висновки до законопроектів про внесення змін до ст. 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську (реєстр.№8329) та Кіровоградської області (реєстр.№8380) на Кропивницьку. Тепер народні депутати можуть голосувати за направлення законодавчих ініціатив в Конституційний суд. Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України Верховна Рада може розглянути лише за наявності висновку Конституційного суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст. 157 і 158 Основного закону. Після отримання висновків парламент може попередньо схвалити (ухвалити в першому читанні) такий законопроект щонайменше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, парламент може голосувати за нього для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно щонайменше 300 голосів парламентаріїв. Така процедура встановлена Конституцією України.

 

Останні новини по темі
П’ять лізингових тролейбусів обійдуться Кропивницькому в 36 мільйонів
80 main
cinvoda
Чому у Кропивницькому найвищий тариф на воду по країні (ІНФОГРАФІКА)
Читайте також

На Кіровоградщині винесли вирок двом учасникам групи, яких звинуватили у допомозі військовозобов’язаним людям ухилятися від мобілізації під час війни. Засуджені представлялися д...

15:00, 12 Липня, 2024

Військовозобов’язані зможуть оновити свої дані у ЦНАПі «Прозорий офіс» і цієї суботи, 13 липня, з 8:00 до 16:00....

13:50, 12 Липня, 2024

На Кіровоградщині від початку 2024 року низка медзакладів отримали від МОЗ компʼютерні томографи, рентгенівські системи та ангіограф....

13:01, 12 Липня, 2024