Дякую за секс: 8 запитань до сексопатолога

Завтра, у День Святого Валентина, продавці квітів і листівок матимуть шалений виторг. Хтось хвалитиметься презентами від коханих і романтикою в соцмережах, а хтось іронізуватиме про те, що зовсім це і не свято, а «день сексу за валентинку». Але що робити, коли якраз із останнім не склалось?
Всі знають, що із застудою треба йти до сімейного лікаря, при зубній болі до стоматолога. А що робити, коли не складається інтимне життя?
Кропивницькому в певній мірі повезло. Тут, у Кіровоградському обласному центрі планування сім’ї працює Сергій Галіченко – чи не єдиний на область сексопатолог.
«Гречка» задала лікарю кілька питань, які, сподіваємось, допоможуть нашим читачам не боятись лікаря.
1. Коли і з якими питаннями треба йти до сексопатолога?
Безпліддя, порушення ерекції, проблем із оргазмом – це все до нього. Зазвичай проблеми в ліжку це проблеми не однієї людини, а пари, адже це впливає на стосунки.
«Якщо є проблеми в одного з партнерів, то є проблеми і в іншого. Тому, якщо до інших лікарів звертаються по одному, то до сексопатолога – разом», – каже лікар.
До лікаря треба йти, коли є найменша сексуальна проблема, а не слухати порад кума-свата.
«Нема чого соромитись. Сексопатолог – такий самий лікар як інші», – каже пан Сергій.
2. Кого більше хвилюють проблеми в ліжку?
Найчастіше все ж звертаються чоловіки. Їх більше хвилюють питання своєї сексуальної спроможності. Жінки ж, які, наприклад, не отримують оргазм майже не приходять.
«Жінки, які не відчувають оргазм часто вважають, що так воно і має бути, тому і не приходять», – каже лікар.
Для жінок часто важливіше здатність народити дитину, ніж щастя в ліжку. Чоловіків же їх сексуальна спроможність дуже турбує.
3. Чому виникають проблеми?
Проблеми бувають як фізіологічні, так і психологічні.
«Якщо є якась патологія, наприклад, пов’язана з нервовою, з кровоносною, ендокринологічною системою чи запальними процесами статевої системи – це все може стати причиною еректильної дисфункції. Є звичайно психогенна дисфункція. Вона найчастіше стосується молодих людей, у яких, наприклад, був невдалий перший досвід. Буває на ситуацію впливають декілька чинників», – каже лікар.
Проте, відзначає спеціаліст, хочуть чоловіки того чи ні, після 30 років рівень тестостерону починає падати, що природно впливає і на статевий потяг.
4. З якими цікавими питаннями звертались?
Часом проблеми виникають не зі здоров’ям, а з статевою освітою.
«Хоча інформації є багато, чомусь всеодно є люди, які думають, що якщо жінка отримає оргазм – вона завагітніє і подібне. Наприклад, у 2007 році приходила пара, яка побралась, але не може завагітніти протягом півроку. Виявилось, вони навіть не знали, що аби були діти треба секс,» – згадує медик.
5. Якщо у жінки немає оргазму, хто винен?
Науково доведено, що 25% жінок ніколи не матимуть оргазму. Точних причин немає і в цьому випадку немає ні чарівної таблетки, ні якихось допоміжних психологічних практик.
Проте це не стосується випадків, коли жінка не може отримати задоволення лише з певним партнером.
Окрім того, для жінок далеко не кожен секс закінчується оргазмом і це норма.
«Є відсоток жінок, які щоразу отримують оргазм, але він малий.» – каже лікар.
6. Є люди які категорично непара у ліжку?
На жаль, у сексуальному плані у двох закоханих людей можуть виникати проблеми через біологічні особливості.
Існує таке поняття як статева конституція: низька, середня і висока.
« Якщо, наприклад, чоловік із сильною статевою конституцією, то йому треба мати 2-3 статеві акти в день. Якщо його партнерка жінка зі слабкою статевою конституцією – їй досить одного разу на тиждень чи місяць. Буває і ситуація навпаки. Тоді виникає дискомфорт. Вони можуть кохати одне одного. Але…» – каже спеціаліст.
Це зовсім не проблема зі здоров’ям, а із природою конкретної людини.
Найкраще, коли в парі люди з однаковою статевою конституцією. Є спеціальні тести на визначення своєї «конституції».
Загалом у сексі немає норми і патології. Усе, що влаштовує пару – це норма. Якщо один із партнерів змушує іншого – це ненормально.
7. Звикання в парі може впливати на секс?
Так. Є такі випадки. Коли пара разом досить довго, і їх не цікавить секс один з одним, хоча загалом у сексуальному плані проблем немає.
«Бувають випадки, коли дружина приходить, і каже, що чоловік її не хоче. А чоловік пояснює, що зі здоров’ям все гаразд, на стороні в нього все гаразд, а з дружиною я не хочу. Минуло кохання, мабуть», – пояснює лікар.
8. Іграшки із сексшопу, красива білизна – це забавка чи реальна допомога?
Секс-іграшки можуть допомогти як урізноманітнити статеве життя, так і знайти вихід тим, у кого нема пари.
«Як чоловікам, так і жінкам жити статевим життям треба регулярно. Тому, якщо, наприклад, у жінки немає партнера, то фалоімітатор – це для неї вихід,» – пояснює лікар.
Якщо ж є потреба підняти настрій чоловіку, то звісно і красива білизна, і звабливий макіяж можуть іти в хід і дійсно впливають.
«Щось нове у стосунках, якщо це підходить обом – це пробуджує відчуття»,– додає він.
“Гречка” бажає своїм читачам здоров’я і гарного свята.
Підготувала Анастасія Дзюбак