Піци-молекули і шкільна валюта: як навчаються учні альтернативної школи у Кропивницькому (ФОТО)

11:57, 30 Серпня, 2019

 

Третій рік у Кропивницькому діє школа, створена батьками учнів і яка позиціонує себе як перша альтернативна школа міста. Йдеться про школу “КрОК”. Напередодні початку навчального року, коли актуальними є питання переповненості класів, розподілу на групи для вивчення окремих предметів, «продльонки» тощо ми поспілкувалися з мамою десятикласника цієї школи і водночас – її директором, або як вона частіше себе називає, менеджером – Зоєю Лебідь.

 

Нашим батькам складніше

Відтоді як ми створили школу, питання переповненості класів чи поділу на групи нас не стосуються – адже ми навчаємося у класах по 4-8 дітей. Але я не скажу, що батькам учнів простіше. Ми самі оплачуємо навчання, адмініструємо навчальний процес. Фактично, беремо відповідальність за навчання на себе. А цим літом переїхали в нове приміщення і на батьків, і на адміністрацію школи лягли усі моменти по ремонту, проведенню інтернету, меблям і т.д.

krok

Чому ми не приватна школа? Бо «приватна» передбачає підприємство, якийсь прибуток. А у нас цього немає – швидше освітньо-соціальний проєкт, корпоративний хоускулінг. Адже кожен з батьків окрім оплати навчання, долучається своєю допомогою. І якщо серйозно – то реальна вартість шкільної освіти десь в два рази вища від того, що платимо ми в Альтернативній школі “КрОК”. Все інше ми компенсуємо своїм часом, допомогою. Батьки час від часу долучаються як менеджери (от як я), бухгалтери, завхози, SMMщики тощо.

krok2

Можна збільшувати чи зменшувати кількість годин, готуватись до ЗНО, ліпити піци-молекули

Альтернативність школи в тому, що ми можемо впливати на освітній і виховний процес. В нашому випадку – це оптимізована шкільна програма і своя система оцінювання. Ну і фішечки типу шкільної валюти, піц-молекул на біології. При цьому офіційно ми навчаємося в дистанційній школі і отримуємо звичайні табелі, атестати, здаємо ДПА та ЗНО.

Наприклад, в старших класах ми робимо акцент на предметах, які потрібні для здачі ЗНО і зменшуємо час на інші предмети. В результаті дітям не потрібно відвідувати репетитора. В молодших класах деякі предмети програм за чверть можемо викласти за тиждень. Предмет “Основи здоров’я”, наприклад. Також основний акцент на тому – щоб навчити вчитися, поступово покращувати, зацікавлювати учнів у навчанні, працювати з мотивацією. Наприклад, минулого року учні не захотіли йти на осінні канікули – їм і у школі цікаво і добре. Довелося не йти на канікули, працювати.

А тьютори (найбільше в нашому випадку схоже на класного керівника, але набагато ширше) працюють над тим, щоб виявити і розвивати схильності/таланти учня. На них же і системність використання сучасних освітніх методик (занурення, синхронізації, ігрофікації тощо), виховна програма. Ми стараємося, щоб діти бачили, для чого їм реально потрібні шкільні знання. А для цього відвідуємо заводи, виїздимо на поля, сідаємо за сучасні комбайни, зустрічаємося з неординарними людьми, відвідуємо різноманітні заходи. Повірте, інколи такі «уроки» бувають кориснішими, ніж тиждень навчання за партою.

Також завдяки систематичній співпраці з Психологічною майстернею “Інсайт” (а тепер ми ще й знаходимося в одному приміщенні) постійно працюємо над психологічним кліматом в класах, індивідуальним супроводом.
Ну і звичайно, в класах по 4-8 учнів простіше викладати самим вчителям. За один урок вони встигають пройти кілька тем, попрацювати з кожним індивідуально. Сьогодні ми працюємо в групах: 5-6 клас, 7-8, 9-10. Але навіть в цьому випадку якість викладання вище, ніж в класах по 30-36 учнів.

Директор – це про комунікації. Тобто про мене

Так, я не була директором звичайної школи. Натомість 15 років займалася з дітьми різного віку в скаутській організації ПЛАСТ, пройшла більше десятка так званих «тренінгів для тренерів» – де навчаються користуватися саме альтернативними освітніми методиками. Ну і ясно, що цими методиками я часто користувалася працюючи комунікаційницею і керівницею проектів. А менеджер школи це в першу чергу комунікації: з батьками, дітьми, вчителями, благодійниками і з вами – журналістами.

Альтернативна школа “КрОК” знаходиться поблизу театру Кропивницького, по вулиці Кавалерійській, 17/19. Зв’язатися можна телефоном 095-794-30-72 або через сторінку Фейсбук.

 

Останні новини по темі
Майже 500 закладів освіти на Кіровоградщині – з порушеннями пожежної безпеки
Fire Equipments1 404x2272x
n
На Кіровоградщині не було зафіксованого лісових пожеж
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024