Психологічна допомога військовим та ветеранам: що пропонують у Кропивницькому

15:49, 10 Лютого, 2020

 6 лютого, в приміщенні КропХабу відбулась пресконференція за участі керівника волонтерсько-ветеранського центру «СМАйЛ», психолога Андрія Фоменка. Він розповів про успіхи Центру в 2019 році та майбутні плани.

 

 

Загалом мова йшла про напрямки роботи центру, взаємодію з владою та іншими громадськими об’єднаннями, можливості центру в психологічній допомозі ветеранам війни на Сході у Кропивницькому.

Психологічний туризм

84770530 202314234247781 6709588314854260736 n– Ми продовжуємо надавати індивідуальні консультації. Цьогоріч у нас 52 звернення до центру. Ми зменшили співпрацю зі Збройними силами, але вона ще лишилась, продовжуємо розвивати психологічний туризм – це велика форма, яка за рік об’єднала 49 чоловік. Це ветерани і військовослужбовці, здебільшого 3-й полк, 36 та 72 бригади, – каже Фоменко.

В таких мандрівках люди вчиться ставити собі мету та досягати її долаючи перепони.

– Група в складних достатньо умовах вчиться підтримувати одне одного, інколи поступаючись власною метою, за для того щоб допомогти тим хто поруч. Скажімо ветерани з 3-го полку мали на меті підкорити зимовий Петрос, але зупинялись, тягли тих кому було важко. Також під час таких походів маємо чудову можливість рефлексувати ввечорі, обговорюючи досягнення і плани на майбутнє, – каже Андрій.

Загалом у 2019 році центр провів 5 туристичних заходів – три з них в Івано-Франківській та Закарпатській областях: літній трансфер між Петросом і Говерлою триденний, два зимових радіальних виходи на Петрос і була поїздка в Мегію, де учасники опановували байдарку, туристичний рафт, скелелазання. Спільний побут, проведення часу.

Саме психологічна складова таких мандрівок має для людини визначальну силу, вона заряджається мотивацією, певним чином вмінню ставити перед собою мету і досягати її, переконаний волонтер.

Посібник із психологічної самодопомоги для військових

У 2019 році психологами Центру створили проект «Ресурси впевненості: історії на межі війни» – посібник для самостійної роботи для тих ветеранів, які ще не готові прийти на консультацію до психолога, але вже готовий працювати над собою.

Це певний місток між нами і людьми, які ще вагаються. Якщо людина не може самостійно впоратись з тими завданнями, що є в посібнику, тоді вона йде до психолога.

Щоб налагодити взаємодію та зв’язок з ветеранами в області у газеті «Народен слово» вийшло 14 публікацій про організацію. Після цього до центру звернулись 15 учасникі АТО.

– Без цих публікацій люди взагалі могли б не доїхати, а іноді це критично. І коли вже за пізно руйнується родина, людина стає не на той шлях, а іноді маємо трагічні наслідки. І замість того щоб врятувати людину, ми добавляємо її до статистики, – каже Фоменко.

Індивідуальні та сімейні консультації

– Ми продовжуємо проводити психологічні тренінги та надавати індивідуальні консультації на базі психологічної майстерні «Інсайд» в приміщенні альтернативної школи «Крок». Нагальною проблемою є сімейний психолог. Понад 30 консультацій сімейного психолога ми надали вже цього року. Нас зараз підтримують меценати, партнери. Нам би хотілось зробити це на професійній основі, оскільки нам потрібне спорядження, інструктори. Ми ставимо перед собою більші і більші завдання, але у нас просто не вистачає фінансових можливостей, – розповідає психолог.

У планах всеукраїнське партнерство

Планують продовжувати напрям пси туризму.

– Нині ми знайшли комунікацію з федерацією гірського туризму і альпінізму. Вони готові надавати технічну та методичну підтримку. Але я розумію, що це люди, які виконують це все зазвичай на комерційній основі і треба цим інструкторам хоч щось платити, – каже Фоменко.

Також центру необхідний транспорт, або принаймні дешева його оренда.

– Ми хотіли б розвинути трохи більше освітню компоненту, а саме навчальні тренінги, що відбуватимуться на базі КропХабу з залученням викладачів і професійних коучів, які є в місті і в країні. За рахунок псих-туристичного напрямку ми хочемо розширити партнерство по Україні. Ми готові ділитись своїм досвідом, який ми маємо і хотіли б отримати новий досвід. У нас є певна методична база. Ми готові нею ділитись, починаючи з технічного забезпечення – тобто як ми це робимо, і закінчуючи тим, які необхідні ресурси і зв’язки для організації мандрівок, – каже керівник.

Він констатує, хотілося б бачити більшу зацікавленість державних структур, які опікуються ветеранами, адже сьогодні ми практично не контактуємо з представниками міністерства ветеранів. Адже зараз практично немає точок дотику і спільних проектів, які ми могли б спільно реалізовувати.

Контакти Центру:
Тел. 050 055 33 27, ст Кавалерійська 17/19, Андрій Фоменко кризовий психолог, психолог центру «Смайл».

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому вирішили допомогти закоханій парі до Дня Валентина (ФОТО)
84952695 2613116872251561 810343204997038080 n
Doktor Pro 21
Відділення ендоскопії в медичному центрі «ДокторПРО»
Читайте також

У квітні 2024 року Знам`янський міськрайонний суд розглянув справу щодо сутички між двома патрульними поліцейськими та водієм, яка сталася на трасі поблизу Суботців. Суд визнав ...

17:24, 23 Квітня, 2024

Сьогодні, 23 квітня, Новомиргородська громада повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Руслана Руденка....

17:22, 23 Квітня, 2024

У Кропивницькому завтра, 24 квітня, відбудеться майстерклас із лемківської писанки.

17:21, 23 Квітня, 2024