Сторімейкер: громадянській журналістиці можна навчитись онлайн
«СторіМейкер: Школа громадянської журналістики» пропонує освітній онлайн-курс, викладений стисло, але ґрунтовно, зрозуміло та з яскравими прикладами, вивчивши який, можна краще орієнтуватися у сучасному інформаційному просторі, стати його активною частиною та впливати на події.
Ви зрозумієте, як створюються сюжети та матимете можливість самі стати ньюсмейкером, освоїте навички роботи зі своїми ґаджетами, зможете створювати професійні фото- та відео сюжети і, що дуже важливо в сучасних умовах – захистити себе та свої персональні дані в мережі Інтернет.
На кого орієнтований онлайн-курс?
Курс орієнтований на всіх, хто відчуває в собі нахил до журналістики, – незалежно від віку, сфери праці, напрямку в навчанні тощо.
Якщо ви учень старших класів загальноосвітньої школи, то, можливо, курс громадянської журналістики настільки зацікавить вас, що спонукає до подальшого навчання на журналіста. А якщо ж ви студент, то інформація, подана в курсі, може стати для вас своєрідним факультативним предметом.
Якщо ви полюбляєте робити селфі чи цікаві фотографії на свій телефон, то за допомогою курсу ви підвищите свій професійний рівень та зможете перейти з аматора на вищий щабель професійності.
Хто розробив онлайн-курс «СторіМейкер: Школа громадянської журналістики»?
Онлайн-курс StoryMaker було створено в США в 2012 році за ініціативою таких потужних міжнародних організацій, як Small World News, The Guardian Project, Free Press Unlimited, Scal.io, які розробили його для країн, у яких іде війна, щоб дати можливість людям отримувати точну та не спаплюжену заполітизованими ЗМІ інформацію про реальний стан речей. А коли на Сході нашої країни розпочалась неоголошена війна, щоб допомогти тим, хто має що сказати, зробити це так, аби їх почули, українські медіаексперти створили проект «Сторімейкер: Школа громадянської журналістики».
З чого складається онлайн-курс з громадянської журналістики?
Перша частина курсу теоретична, включає шість розділів – «Журналістика», «Безпека», «Аудіо», «Фотографія», «Відео» та «Сюжет» – в кожному з них від п’яти до десяти уроків.
Для перевірки рівня засвоєного матеріалу на звершення курсу пропонуємо пройти підсумковий тест. Це 90 запитань, які вибрані з питань для самоконтролю – по 15 з кожного розділу. Якщо ви наберете 75 балів із 90 можливих, то отримаєте міжнародний сертифікат від Школи «СторіМейкер» та GPD Charitable Trust. Тривалість підсумкового тесту закладена в межах 30-45 хвилин.