Шахрайські сайти та вірусні атаки: як захистити себе

12:17, 05 Жовтня, 2022

З початку повномасштабного вторгнення значно почастішали випадки вірусних атак в інтернеті та шахрайств. Як перевіряти безпечність сайту – роз’яснили спеціалісти організації “Фінансова обізнаність в Україні”.

Найперше, на чому наголошують, щоб не стати жертвою шахрайства або вірусної атаки в інтернеті, необхідно ретельно перевіряти кожен новий сайт.

“За останні 7 місяців війни з’явилася значна кількість шахрайських сайтів. Аферисти виманюють гроші, карткові реквізити та паролі від онлайн-банкінгу під виглядом банківських сайтів, сервісів, що пропонують грошові компенсації, соціальні виплати та фейкові опитування, та онлайн-крамниць”, – йдеться в повідомленні.  

Для того, щоб розрізнити шахрайський чи шкідливий вебсайт та захистити себе від онлайн-шахрайства, необхідно перевіряти сайти через сервіс CheckMyLink.

CheckMyLink – безкоштовний онлайн-інструмент, за допомогою якого споживачі можуть перевірити, чи є вебсайт, яким вони мають намір скористатися, фішинговим, шкідливим або шахрайським. Це новий інноваційний функціонал з перевірки вебсайтів на шахрайство та віруси, який запустила Асоціація ЄМА спільно з компанією ScamAdviser (Нідерланди) .

Як перевірити сайт через сервіс CheckMyLink?

Для перевірки введіть адресу веб-сайту,  який хочете перевірити. Сервіс проаналізує для вас веб-сайт, використовуючи різні джерела,  що перевірять сайт на наявність зловмисного програмного забезпечення, фішингу та шахрайства.

Ознайомтесь з інформацією щодо сайту, наданими різними джерелами. Орієнтуйтеся за кольорами.

Якщо назва сайту та зображення щита:

  • зеленого кольору – сайт з великою ймовірністю легітимний;
  • жовтого кольору – сайт підозрілий;
  • червоного кольору – сайт шахрайський або уражений шкідливим вірусом.

Якщо ви хочете детальніше перевірити сайт на шахрайство, натисніть на посилання «Дивитися повний звіт» біля першого джерела в переліку «Scamadviser».

Крім того, фахівці наголосили, що схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки сайту через сервіс CheckMyLink, наполегливо радять вам проводити також власну перевірку.

Останні новини по темі
Державну іпотеку можна буде оформити через застосунок «Дія»
dim
podarunok viyskovym
Кропивничан запрошують зробити подарунки воїнам до Дня захисника
Читайте також

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024

Для судів Кіровоградської області закупили поштових марок на понад 8 мільйонів гривень. Закуплених марок повинно вистачити на рік....

13:02, 3 Березня, 2024