Як правильно підключати генератор електрики у будинку – інструкція

16:10, 17 Листопада, 2022

 

Через масштабні ворожі ракетні обстріли в Україні почалися часті перебої з електропостачанням. В залежності від ситуації, вводять погодинні та аварійні відключення. Тому все більше українців почали підключати вдома невеличкі електропідстанції – генератори.

 

 

Неправильний електромонтаж може спричинити вихід з ладу обладнання та/або домашньої електропроводки, а також нести небезпеку для людей, які перебувають у будинку.

Відтак, у Держенергонагляді підготували рекомендації щодо підключення електростанцій до приватних домоволодінь.

Будь-який енергогенератор є об’єктом підвищеної небезпеки та потребує належних умов експлуатації. Тому спочатку нагадаємо загальні вимоги:

  • обов’язково виконувати інструкцію від виробника;
  • генератори не можна використовувати в квартирах (навіть на балконі);
  • електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, авідстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр;
  • генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень;
  • якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;
  • перед заправкою електростанції потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та призвести до пожежі;
  • забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором.

Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба.

У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно від’єднатися від зовнішніх електромереж – під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків.

Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку.

generator infografika

Проте, якщо у будинку часто відключають електропостачання, рекомендується підключити електростанцію до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного включення резерву (АВР).

До перекидного рубильника потрібно під’єднати живлення від електромережі, знизу – кабель від електростанції. Середні контакти призначені для підключення струмоприймачів електроенергії. Варто звернути увагу, що рубильник або АВР повинен знаходитися після лічильника та ввідного автоматичного вимикача.

Якщо в будинку мережа, що має 3 фази (380 В), то рекомендується все ж зробити резервну тільки одну фазу для підключення її до електростанції. На цю фазу можна приєднати тільки найважливіші електроприлади: холодильник, освітлення, телевізор, комп’ютер або ноутбук.

«Наполегливо рекомендуємо, щоб приєднання електростанції до мереж будинку виконували спеціалісти», – акцентують у повідомленні.

Також, при встановленні генератора забороняється підключати його до домашньої мережі якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт).

Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт).

У іншому випадку, коли електростанція має більшу потужність, підключати її до розетки заборонено. Як наслідок, у зв’язку з перевищенням максимального навантаження, можливе коротке замикання в електричній проводці та виникнення пожежі в будинку. 

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому відзначили кращих працівників сільського господарства області (ФОТО)
hliborobu OVA
kotelnya Novomurgorod2
Громада на Кіровоградщині перевела 95 відсотків установ соцсфери на альтернативне опалення (ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024