ЗНО та мультипредметний тест: як проходитиме вступна кампанія у 2023 році

10:55, 25 Листопада, 2022

З міркувань безпеки зовнішнє незалежне оцінювання у 2023 році проводити у традиційному форматі неможливо, тож в Україні готують два варіанти вступної компанії.

Як повідомляє Міністерство освіти і науки, у 2023 році альтернативою ЗНО при вступній кампанії для абітурієнтів може бути національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть в Україні та деяких інших країнах.

Передбачається. що мультипредметний тест проводитиметься у комп’ютерному форматі у тимчасових екзаменаційних центрах та міститиме два блоки – обов’язковий та додатковий.

Обов’язковий блок міститиме 4 предмети:

  • українська мова,
  • математика,
  • історія України,
  • Іноземна мова (на вибір – англійська, французька, німецька чи іспанська).

Тести з усіх чотирьох предметів проводитимуться в один день.

«Спочатку учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови», – пояснив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Додатковий блок містить три предмети на вибір:

  • фізика,
  • хімія
  • біологія.

Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин і буде проводитися в інший день.
Реєстрація на участь в НМТ запланована на квітень, а сам тест проведуть у червні-липні 2023 року.

«НМТ може бути проведено в Україні та в окремих іноземних країнах. Рішення про проведення НМТ за кордоном та можливий перелік країн прийматиметься навесні з урахуванням воєнно-політичної ситуації», – зазначили в МОН.

Наразі міністерство готує подати законопроєкт про проведення НМТ у 2023 році до Верховної Ради. Після подання установа надасть більше інформації, а також оприлюднить проєкт Порядку прийому до вишів у 2023 році для громадського обговорення.

 

 

Останні новини по темі
Історія одного бою: спецпризначенці розповіли як звільняли село на Херсонщині (ВІДЕО)
970cb2c7 bfec 4b68 a727 13b17a0bec8d
photo 2022 11 25 09 09 26
На Кіровоградщині зіткнулися вантажівка та легковик: є загиблий та постраждалі
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024