Як мають діяти військовослужбовці після лікування під час воєнного стану

13:57, 17 Січня, 2023

 

Після лікування у медичних закладах військовослужбовці через нерозуміння правових засад можуть порушувати закон, повертаючись додому без оформлення відпустки чи не роблячи відповідну відмітку у комендатурі.
У Центрі правової допомоги роз’яснили, як мають діяти військовослужбовці після лікування під час воєнного стану і скільки може тривати відпустка за станом здоров’я.

 

Коли військовий має повернутися до служби після лікування

Як розповіла юристка Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Главацька, наразі бувають випадки, коли військовослужбовці після лікування не повертаються вчасно до військових частин, а їдуть додому.

«За це їх притягують до кримінальної відповідальності за самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах воєнного стану», – пояснила вона.

Згідно із законом «Про правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військові під час воєнного стану мають право на відпустку для лікування із збереженням матеріального забезпечення на підставі висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).

Загалом термін перебування військового у лікарні та у відпусці за станом здоров’я не має перевищувати 4 місяців поспіль – крім випадків, коли законодавством передбачено триваліші строки лікування.
Після лікування військовослужбовець має пройти огляд ВЛК. Комісія ж дає висновок про придабтність до подальшої служби.

По завершенню лікування у медичному закладі в епікризі чи висновку ВЛК можуть бути наступні формулювання:

  • потребує відпустки за станом здоров’я на 30 календарних днів;
  • виписується в частину для реалізації рішення ВЛК;
  • має з’явитися в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) у день виписки;
  • має з’явитися до сімейного лікаря (тут вказується дата візиту).

Перші три формулювання передбачають, що військовий чи військова має обов’язково звернутися до комендатури чи ТЦК, де зроблять відмітку у документах із вказанням дати прибуття до військової частини, враховуючи час на дорогу.

Відпустка за станом здоров’я для військових

Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, відпустка за станом здоров’я після лікування надається військовослужбовцям за рішенням військово-лікарської комісії. Відпустка може тривати до 30 каленарних днів, після чого може бути продовження за рішенням комісії. Довідка про продовженн такої відпустки повинна містити підписи голови та не менше двох членів ВЛК і гербову печатку.

Щоб отримати відпустку за станом здоров’я, військовслужбовець має подати відповідний рапорт командиру частини на підставі довідки ВЛК та отримати відпускний квиток. У квитку зазначаються дати відпустки і населений пункт, де вона має проходити. По приїзду у вказаний населений пункт, військовий чи військова має обов’язково відмітитися в комендатурі чи територіальному центрі комплектування, а по завершенню – поставити відмітку про вибуття до дислокації своєї частини.

«Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою не повинен перевищувати 4 місяці поспіль – крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки лікування», – пояснила юристка Тетяна Главацька.

Якщо після відпустки військовий чи військова не може повернутися до виконання обов’язків, то комісія проводить повторний огляд для визначення придатності людини до подальшої служби у війську.

 Раніше «Гречка» пояснювала, які правові засади регулюють відпустки військовим під час воєнного стану і про гарантії після звільнення зі служби.

 

Останні новини по темі
Світловодська міськрада віддала землі дніпровському підприємству: прокуратура хоче судитися
zem dilanka
vyluzia
У Маловисківській громаді почали громадське опитування щодо перейменувань вулиць
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024