В Україні проводитимуть аукціони на промисловий вилов риби – як взяти участь

15:48, 27 Січня, 2023

Від початку лютого в Україні стартують аукціони з продажу права на спеціальне використання водних біоресурсів, тобто на промисловий вилов риби. Аукціони будуть проводитися через систему у систему «Прозоро.Продажі».

 

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час робочого візиту на Кіровоградщині. Проведення аукціонів серед підприємців, які виловлюють рибу є експериментальним проєктом в Україні, який діятиме два роки. Його впровадили 30 грудня 2022 року ухваленням відповідної постанови Кабміну.
Аукціони на право промислового вилову риби проходитимуть наступним чином:

  1. Державне рибагенство розміщує лот в системі «Прозоро.Продажі» і оголошує аукціон.
  2. Бажаючий взяти участь в цьому аукціоні подає заявку через особистий кабінет в електронній торговій системі. В заявці має бути пакет документів, які вимагаються, та закрита цінова пропозиція.
  3. Верифікацію поданої заявки і дозвіл на участь в акціоні надає оператор електронної системи.
  4. Проводиться аукціон у 3 раунди підвищення ціни, за результатами якого між переможцем і організатором укладається договір. Цей договір організатор аукціону має опублікувати в системі «Прозоро.Продажі».

Самі договори на право вилову у рибогосподарських водних об’єктах мають укладатися не більше ніж на один календарний рік.

Подати заявку на участь у такому аукціоні можуть підприємці, які відповідають наступним вимогам:

  • не мають заборгованості з платежів;
  • не перебувають у процесі припинення або банкрутства;
  • не бути у санкційних списках;
  • відсутність права на спецвикористання більш як 20% водних біоресурсів від установленого обсягу лімітів у відповідному рибогосподарському водному об’єкті з урахуванням пов’язаних з ним осіб.

За словами Віталія Головні, це експериментальний проєкт покликаний ввести прозору конкуренцію у цю сферу. До цього здійснювати промисловий вилов риби могли лише ті рибалки, які мали понад 3 роки стажу діяльності досягали частки видобутку 75%.

«Завдяки аукціонам буде чесна конкуренція промислових рибалок, можливість долучитися до бізнесу новим учасникам. Це унеможливить корупційні ризики і дозволить використовувати водні біоресурси раціонально», – зауважив заступник міністра.

Дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів видають територіальні органи Держрибагентства. Для цього підприємцю потрібно звернутися до місцевого Центру надання адміністративних послуг з такими документами:

  • довідку про наявність суден флоту рибної промисловості, дозволених знарядь лову та рибоприймальних пунктів на визначеному водному об’єкті;
  • договір на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

Першочергово через систему «Прозоро.Продаж» проводитимуть ті аукціони, які враховують сезонність вилову і стосуватимуться тих водойм, де відсутні обмеження на вилов через воєнний стан.

 

Останні новини по темі
Британська організація у Кропивницькому планує навчати мінній безпеці
danger mines
dopomoga
У Кропивницькому відкрили збір коштів постраждалому в ДТП (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024