Якщо вкрали гроші з картки: що робити і чи можливо повернути кошти

15:17, 22 Травня, 2023

Якщо з вашої банківської картки зникли кошти (частково або всі) через транзакцію, яку ви точно не робили – то насамперед потрібно припинити доступ шахраїв до вашої картки. Як заблокувати картку та куди звертатися, щоб повернути вкрадене – пояснює «Гречка».

 

Помітили крадіжку з банківської картки: що робити в першу чергу

Якщо ви помітили, що з картки зняло частинку коштів або всі, проте ви ніяких транзакцій не робили – потрібно негайно заблокувати банківську картку. Це найперший крок, щоб убезпечити свій банківський рахунок від подальших крадіжок та припинити доступ шахраїв до нього.

Зробити це можна трьома способами:

  • особисто звернутися до найближчого відділення банку, карткою якого ви користуєтеся;
  • зателефонувати на гарячу лінію банку, що обслуговує вашу картку;
  • заблокувати картку самостійно через онлайн-банкінг.

Оскільки зазвичай рахунок йде на хвилини й шахраї намагаються якнайшвидше зняти максимальну кількість грошей якнайшвидше, тому краще за все скористатися двома останніми способами: онлайн-банкінгом чи телефоном гарячої лінії.

Для заблокування картки через банкінг потрібно зайти у банківський мобільний додаток або на сайт банку, авторизуватися та у розділі «Налаштування» картки обрати «заблокувати». Варто бути уважними, щоб не потрапити на фішинг: це коли злочинці створюють сайт, візуально схожий. Для перевірки сайту можна скористатися онлайн-сервісом check.ema.com.ua.

Номер гарячої лінії банку вказаний на зворотній стороні пластикової картки. Працівник банку уточнить ваші паспортні дані та номер картки, яку і хочете заблокувати. Важливо пам’ятати: працівники банку ніколи і ні за яких обставин не питають ваш пароль, пін-код чи CVV/CVC код (три цифри на звороті пластикової картки).

zahust vid shahraystva

 Як повернути гроші, які вкрали з картки

Деякі банки пропонують оформити страховку від шахрайських дій з банківськими рахунками. В такому випадку, якщо у вас вкрадуть кошти з банку, вам виплатять страхову суму, яка вказана у відповідному договорі.

Якщо ви не оформлювали страховку від шахрайства, все одно варто повідомити банк про крадіжку з вашого рахунку. Тоді установа проведе внутрішнє розслідування і, можливо, поверне вкрадену у вас суму.

Та обов’язково потрібно повідомити правоохоронні органи про крадіжку: це не тільки підвищить шанси повернути вкрадене, а й дасть можливість поліції викрити шахраїв та припинити їхню злочинну діяльність.

Звернутися до кіберполіції можна за телефоном гарячої лінії 0-800-505-170 або через онлайн-форму для звернення громадян за посиланням. За цим же посиланням можна потім перевірити статус розгляду звернення.

 

Останні новини по темі
Підлітків Кропивницького запрошують до Іспанії в безкоштовний освітній табір: як долучитись
789
doroga copy copy
В Устинівці за 2,5 мільйона планують відремонтувати відрізок дороги
Читайте також

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024

Суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, підозрюваного у хабарництві, відсторонили від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати В...

13:07, 24 Червня, 2024