Приватизація державної та комунальної нерухомості в Кіровоградській області. Переваги онлайн-аукціонів

14:45, 22 Червня, 2023

Процес приватизації державного чи комунального майна в Україні став вже звичним явищем. Зараз можливість приватизації таких об’єктів доступна широкому колу потенційних інвесторів – достатньо взяти участь в державних онлайн-аукціонах.

 

Завдяки приватизації державне чи комунальне майно не простоює і не знецінюється, а  використовується раціонально, приносячи дохід у бюджети. А нові власники нерухомості – реалізовують свої проєкти.

«З початку відновлення малої приватизації з осені минулого року ФДМУ вдалось залучити в держбюджет більше 2,5 млрд грн інвестицій. Те, що на збиткові об’єкти державного майна є попит серед українських підприємців — це дуже позитивний сигнал. Це відновлення чи створення нового бізнесу на базі проблемного активу. Це погашення накопичених боргів. Це нові робочі місця і збільшення податків до державного та місцевого бюджетів. Це створення допоміжної інфраструктури. Так працюють механізми ринкової економіки, і саме вони допоможуть нам у відбудові країни», — говорить Рустем Умєров, Голова ФДМУ.

banner 1 1

Якщо говорити про переваги участі у приватизації держмайна, то основними є:

– можливість придбати об’єкти за нижчою стартовою ціною, ніж комерційні обʼєкти;

– пріоритетне право викупу земельної ділянки під об’єктом;

– соціальна відповідальність та патріотизм — кошти від продажу держмайна спрямовуються на підтримку Сил оборони.

Всі продажі об’єктів малої приватизації відбуваються на прозорих аукціонах.

Прозорро.Продажі – це своєрідна база унікальних об’єктів. На сайті можна знайти всі доступні позиції з приватизації державного і комунального майна, за які можна торгуватись.  Крім надійності угоди, ринкової вартості та швидкого процесу приватизації об’єкта, є ряд інших переваг Прозорро.Продажі:

– унікальність обʼєктів. Тільки держава може виставити на приватизацію порт або спиртзавод і тільки громада, наприклад – приміщення в адмінбудівлі у центрі Кропивницького;

– прозорість. Після завершення аукціону кожен в системі може побачити, хто та з якими сумами змагався і в результаті приватизував обʼєкт;

– фахова допомога персонального менеджера. Після реєстрації на одному з понад 40 акредитованих майданчиків, кожен учасник аукціону отримає супровід;

banner 2

На сайтах Прозорро.Продажі та ФДМУ постійно оновлюється список державних активів, доступних для приватизації з повною інформацією про них: опис, фото, документи, дата аукціону і стартова ціна. Нагадаємо, що комунальною власністю розпоряджаються органи місцевого самоврядування, а державною – держава. Відповідно, вони і створюють умови та вимоги щодо користування своїм майном та отримують доходи – у державний чи місцевий бюджети. 

 Процедура така: 

– потрібно зареєструватися на одному з майданчиків електронної торговельної системи Прозорро.Продажі;

– підготувати необхідний пакет документів;

– подати заявку на участь і запропонувати свою ціну; 

– оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1200 грн) внески.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети в Кіровоградській області заробили понад 17 мільйонів гривень.

«З0 успішних аукціонів з приватизації вдалося провести громадам на Кіровоградщині під час повномасштабного вторгнення, ціна за обʼєкти на яких зростала на понад 25%. Місцеве самоврядування вже сьогодні може долучатися до відбудови, адже в умовах, коли підприємці шукають можливості для релокації чи перезапуску своїх бізнесів, а частина людей втратила роботу, саме громади мають величезний потенціал, і державні онлайн-аукціони можуть допомогти його реалізувати», — пояснює Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

banner 3

Тобто, для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів і дати об’єктам, які не використовувались, друге дихання. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено за підтримки американського народу для проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA), який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди Агентства США, проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA) або уряду.

 

Реклама

 

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги: чим вона займається та куди звертатися
1 2
rudoupravlinnya2
Відправляв копалини з «Кіровоградського рудоуправління» російській армії: мільярдеру оголосили підозру (ФОТО)
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024