Кому підігрують кіровоградські ЗМІ?

18:18, 19 Жовтня, 2012

19 жовтня в Кіровограді відбулась презентація результатів загальнонаціонального та регіонального моніторингу ЗМІ на предмет якісного інформування виборців та рівного доступу до ЗМІ суб’єктів виборчого процесу, який проводять Асоціація “Спільний простір” / Комітет “Рівність можливостей” в рамках Спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу (проект “Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі”).
Це наймасштабніший в історії України медіа-моніторинг. Вибірка охоплює 227 ЗМІ, серед яких провідні загальнонаціональні медіа, а також телеканали, газети та інтернет-сайти АР Крим й усіх областей України.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Моніторинг здійснюється з урахуванням чинного виборчого законодавства, зокрема ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про вибори народних депутатів України» та його Статтей: 13. «Публічність і відкритість виборчого процессу» (розділ 1), 63 «Основні засади інформаційного забезпечення виборів», 64 «Загальне інформаційне забезпечення виборів», 65 «Спеціальне інформаційне забезпечення виборів», 66 «Засади участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні виборів», 67 «Особливості поширення інформації про результати опитування громадської думки, пов’язаного з виборами» (розділ 8), 68 « Форми і засоби передвиборної агітації», 69
«Інформаційні плакати та матеріали передвиборної агітації», 70 «Строки проведення передвиборної агітації», 71 «Загальний порядок використання засобів масової інформації», 72 «Порядок використання електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації», 73 «Порядок використання друкованих засобів масової інформації», 74 «Обмеження щодо ведення передвиборної агітації» (розділ 9).

Також цей проект скоординовано з проектом “Громадянська платформа нового українського парламенту”, підтриманий NED, що передбачає моніторинг головних проблем українського суспільства та якості їх представлення політиками за період: лютий 2012 – січень 2013 рр.

Крім того, Асоціація “Спільний простір” спільно з Комітетом “Рівність можливостей” виконують окремий контракт із Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) щодо моніторингу виборчої реклами у період 30 липня-28 жовтня 2012 року.

Проект здійснюється методом контент-аналізу та експертного оцінювання.
Суб’єктами моніторингу є 6 партій: Партія регіонів, Батьківщина (об’єднана опозиція), Удар, КПУ, ВО «Свобода», «Україна – вперед!».

Під час моніторингу ми враховуємо:
1. Цифрові показники представлення суб’єктів (секунди для ТБ, друковані знаки – для преси і Інтернету).
2. Тональність представлення (позитивна, нейтральна, негативна).
3. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах – без цифр).
4. Теми, в контексті яких представлено суб’єкти.
5. Спікери, які представляють суб’єкти в контексті тем.
6. Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Детальна методологія тут
Контактна особа: Олена Бондаренко, тел. 483-03-72, 483-57-33

Останні новини по темі
«Розкажи мені, дружок, де гуляє Мазурок»
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua «Розкажи мені, дружок, де гуляє Мазурок»
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Максим Кідрук: Хотілось би навчити нашого вельмишановного Президента… не гальмувати(ФОТО)
Максим Кідрук: Хотілось би навчити нашого вельмишановного Президента… не гальмувати(ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024